Bijlage C. 6 Van de 11 leerlingen der Vde klasse zijn 4 mannelijke en 2 vrouwelijke voor A, 2 mannelijke en 3 vrouwelijke voor B, van de 10 leerlingen de Vide klasse zijn 1 mannelijke voor A en B, 4 mannelijke en 2 vrouwelijke voor A, 3 mannelijke voor B. Lessen in het Hebreeuwsch werden niet gegeven, daar zich evenmin als in het vorige jaar in de Vde of Vide klasse voor dit vak leerlingen hadden aangemeld. Vrijstelling van schoolgeld werd door B. en W. in overeenstemming met het advies van curatoren aan één mannelijke leerling verleend. het gedrag der leerlingen geeft geen aanleiding tot opmerkingen. Onderwijs. De cursus ten behoeve van den gemobiliseerden oudleerling der Vide klasse, alhier in garnizoen, werd tot 1 Februari op denzelfden voet voortgezet, als in het vorig verslag is vermeld. Na dien datum onderging deze cursus eene belangrijke vereenvoudiging, toen van regeeringswege bepaald werd, dat gemobiliseerden, als zij voor de tweede maal staatsexamen aflegden, van die vakken vrijgesteld zouden worden, waarvoor zij bij hun eerste examen hadden voldaan. Slechts van den rector (voor Latijn) en van Dr. OFFERHAUS (voor Wiskunde) bleek nu nog medewerking noodig te zijn. Bovendien in enkele lesuren der Vide klasse als toehoorder het onderwijs volgend, kon de gemobi liseerde zich voldoende voorbereiden, zoodat hij bij het staatsexamen het door hem gewenschte getuigschrift A verwierf. Bijlage C. 7 Na zijn vertrek hebben zich geen andere militairen aangemeld, die voor extra-lessen in aanmerking komen. Leermiddelen en Gebouw. Ten behoeve van de Bibliotheek werden de abon nementen voortgezet op de in vroegere verslagen genoemde tijdschriften en vervolgwerken. Verder werden aangeschaft eenige Teubner uitgaven van klassieke schrijvers, benevens E. Diefil, Inscriptiones Latinae (tabulae in usum scholarum) Bonn, Marcus en Weber en Laurent en Van der Pluym, De meesterwerken der Beeldhouwkunst en der Bouwkunst, Amsterdam, Elzevierbovendien voor het onderwijs in de Aard rijkskunde een nieuwe aardglobe, door bemiddeling van de „Nederlandsche Centrale Leermiddelhandel" te Rotterdam. De schoolbibliotheek bleef onder leiding van Dr. MEINSMA de belangstelling der leerlingen wekken, doch onderging geene uitbreiding. Dit was evenmin het geval met de kaartenverzameling en met het kabinet voor Natuurlijke Historie. Omtrent het gebouw valt sinds het vorig verslag niets op te merken. Gedenkdag. Op Zaterdag 30 September was het honderd jaar geleden, dat de Zutphensche Latijnsche School die in den Franschen tijd zoo goed als teniet was gegaan, weer geopend werd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 145