Bijlage B. 26 Van den Centraler] Gezondheidsraad werd ontvangen een afdruk van het rapport betreffende volksvoeding, door eene Commissie aan dien Raad uitgebracht. In het begeleidend schrijven werd er op gewezen dat van de wenken in genoemd rapport gegeven, de Commis sie gebruik zoude kunnen maken, wanneer de omstandig heden haar daartoe aanleiding mochten geven. Eene subcommissie hierover gehoord, gaf als hare meening te kennen, dat het om verschillende redenen voorloopig niet noodig was, over te gaan tot het verspreiden van voor schriften voor het bereiden van goedkoope maaltijden, zooals deze in het voormeld rapport zijn opgenomen. Besloten werd deze zaak voorloopig ter zijde te leggen en later zoo noodig daarop terug te komen. Het Hoofdbestuur der Maatschappij voor Diergenees kunde deelde aan de Commissie mede, dat zij besloten had een onderzoek in te stellen omtrent bestaande toe standen in zake melkproductie en melkcontröle. Zij verzocht de hulp der Commissie voor dit onderzoek door het invullen eener vragenlijst. Hieraan werd gevolg gegeven. Van Burgemeester en Wethouders werd ontvangen een schrijven met verzoek om advies, over een door hen van Gedeputeerde Staten ontvangen voorloopig ontwerp van wet op de keuring van waren. De stukken werden in handen gesteld eener subcommis sie het rapport hierover uitgebracht, gaf de Commissie aanleiding aan Burgemeester en Wethouders te berichten, dat zij met belangstelling van den inhoud had kennis genomen en dit voorloopig ontwerp van wet door haar Bijlage B. 27 uit het oogpunt van Volksgezondheid zeer toegejuicht moest worden, terwijl nog enkele opmerkingen hieraan werden toegevoegd. In verband met de voorstellen tot reorganisatie van den keuringsdienst voor vee, vleesch en visch, door Burge meester en Wethouders in de vergadering van 5 Juni den Raad ter goedkeuring aangeboden, besloot de Commissie op voorstel van een harer leden, zich tot Burgemeester en Wethouders te wenden, met verzoek te doen nagaan of het oprichten van een openbaar slachthuis in deze gemeente, nu reeds al dan niet finantieel mogelijk is. De Commissie vreesde, dat wanneer het bovenvermelde voor stel werd aangenomen, de oprichting van een abattoir in den eersten tijd niet zoude plaats hebben en zulks te meer, wanneer de gebouwen volgens meervermeld voorstel op te richten, niet zouden passen in een later te maken plan voor een openbaar slachthuis. Burgemeester en Wethouders deelden hierop de Com missie mede, dat zij den Directeur van Gemeentewerken en den Keurmeester reeds verzocht hadden hun te rappor teeren over de stichting van een abattoir. De Commissie hoopt dat dit rapport Burgemeester en Wethouders aanleiding moge geven den Raad voorstellen te doen, die tot het oprichten daarvan zullen leiden. Een ongeteekend schrijven, eene klacht bevattende over koekjes, gekocht door kinderen van den klager, gaf aan leiding tot een onderzoek in den winkel, waarbij bleek dat deze koekjes wel lang gelegen hadden, doch niet ongeschikt waren voor gebiuik.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 129