Bijlage B. 4 leer en physiologische scheikunde aan de Rijks-universiteit te Utrecht. Een uitvoerig verslag van het op dit congres behandelde, werd door den secretaris uitgebracht in de vergadering der Commissie van 27 October. Voor het jaar 1916 was de raming van ontvangsten en uitgaven vastgesteld tot een bedrag van f 1585.--, waarvan voor rekening der gemeente kwam een bedrag van f 1185. (Bijlage 111). De rekening en verantwoording over het jaar 1915 is nagezien en voorloopig vastgesteld in de vergadering van 30 Maart. Het voordeelig saldo dier rekening ten bedrage van f 525.82 werd bij den gemeenteontvanger gesfort. Door Burgemeester en Wethouders is deze rekening en verantwoording goedgekeurd bij besluit van 25 April. Afschrift van de goedgekeurde rekening is aan den Hoofd inspecteur gezonden. In 1915 werd voor gemeenterekening uitgegeven een bedrag van f 659.18. (Bijlage IV). Voor het jaar 1917 werd de raming van ontvangstenen uitgaven tot een totaal bedrag van f 1600.— vastgesteld in de vergadering van 25 Mei 1916. Zij werd met de daarbij behoorende memorie van toelichting bij het gemeen tebestuur ingezonden. Aan Gedeputeerde Staten van Gelderland en aan den Hoofdinspecteur werden afschriften dier begrooting gezonden. Bijlage B. 5 Van Burgemeester en Wethouders van Zutphen werd bij schrijven van 15 November 1916 bericht ontvangen, dat het ten laste der gemeente komende bedrag van f 1200, op de gemeentebegrooting voor 1917 is uitgetrokken. In het archief zijn opgenomen Het door den Centralen Gezondheidsraad uitgebrachte verslag van de handelingen en bevindingen van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid over het jaar 1914 het verslag van het Centraal Laboratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid over het jaar 1915; het tijdschrift voor Sociale Hygiëne; het Maandblad van den Centralen Gezondheidsraadhet verslag van den toestand der gemeente Zutphen over 1915; Water, Bodem en Lucht; Het Groene en het Witte kruisGesundheitenz. Voorts zijn ontvangen de jaar verslagen van Gezondheidscommissiën over 1915, verder de gewone weekbladen, eenige brochures en kleinere geschriften. HOOFDSTUK II. Algemeene beschouwingen. De algemeene toestand der Volksgezondheid te Zutphen factorendie op dien toestand een bij zonder en invloed hebben gehad. Omtrent den algemeenen gezondheidstoestand kunnen geen bijzondere mededeelingen worden gedaan, factoren, die daarop een goeden of slechten invloed hebben gehad, zijn niet op te geven,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1916 | | pagina 118