Bijlage B. 6 van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid te publi- ceeren statistiek. Van het internationaal permanent comité voor Volksbaden en Reinheid werd een circulaire ontvangen betreffende de in Augustus te Brussel te houden 2de Internationale con ferentie voor Volks- en Schoolbaden, met verzoek de Com missie op deze conferentie te doen vertegenwoordigen. De Commissie meende hierop niet te moeten ingaan. Voor het archief zijn ontvangen: Jaarverslagen van Gezondheidscommissiën over het jaar 1913, verslag van het Centraal Laboratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid over 1913, verslag van den toestand der gemeente Zutphen over 1913, verslag omtrent de werkzaamheden van de centrale Com missie voor drinkwatervoorziening en van het Rijks-bureau voor drinkwatervoorziening in het jaar 1913, verslag van het Congres voor schoolhygiëne te Buffalo, algemeen ver slag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volks huisvesting in de gemeenten is verricht in het jaar 1912, verslag van het Station voor maalderij en bakkerij te Wageningen, van 1 Mei 1913'14, verslag van de Ge zondheidscommissie te 's-Gravenhage overgehouden onder zoek van de openbare lagere scholen en een door die Commissie uitgegeven verslag over het onderzoek naar de oorzaken van het ontstaan van den stank der Haagsche grachten en aanwijzigingen betreffende middelen ter ver betering door Dr. L. N. Söhngen. Verder de gewone maand- en weekbladen benevens eenige brochures en kleinere geschriften. Bijlage B. 7 Aangekocht werden de nieuwe aflevering van den Codex Alimentarius over water en „Schets der Ontsmettingsleer" door Dr. J. L. B. van der Marck. HOOFDSTUK 11. Algemeene beschouwingen. De algemeene toestand der Volksgezondheid te Zutphen factoren, die op dien toestand een bizonderen invloed hebben gehad. Over den algemeenen gezondheidstoestand zijn geen bi- zondere mededeelingen te doen; factoren die daarop een goeden of slechten invloed hebben gehad, zijn niet op te geven. Ook de aanwezigheid der Belgische vluchtelingen, die 12 October hier gehuisvest werden en gedeeltelijk nog verblijf houden, bracht hierin geene wijziging. Het aantal levend aangegevenen, behoorende tot de werkelijke bevolking der gemeente, bedroeg 396. Het totaal der overledenen (zonder de levenloos aange gevenen) behoord hebbende tot de werkelijke bevolking der gemeente, bedroeg 237. Het aantal der levenloos aangegevenen hierboven be doeld, was 22. Het bevolkingscijfer was op 31 December 1914: 18289. Hoewel het sterftecijfer in 1914 gunstiger was dan in de onmiddellijk voorafgaande jaren, blijkt toch uit neven-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 96