18} Bijlage B. 2 Voorzitter D. Molenaar. Secretaris J. C. Goldenberg. De bode E. J. Haijtink bewees in het afgeloopen jaar zijne gewone diensten aan de Commissie. Van den Hoofdinspecteur werd het verzoek ontvangen van vacatures in de Commissie, zoodra mogelijk na haar ontstaan, kennis te geven aan den Commissaris der Koningin. Tot het deelnemen aan de vergaderingen werden in dit jaar geene deskundigen uitgenoodigd. (Art. 25 Gez." Wet). Aan den heer H. W. A. Behrens, apotheker alhier, bleef opgedragen het geregeld onderzoek van het water der gemeentewaterleiding, terwijl ook het water van enkele pompen door hem werd onderzocht. Het onderzoek van eenige monsters margarine en van gepasteuriseerde melk werd verricht door den heer Dr. J. Oudenampsen. B. Huishoudelijke Zaken. In het jaar 1914 zijn gehouden 12 gewone vergaderingen en 1 openbare vergadering. De gewone vergaderingen hadden plaats in het Ge meentehuis op 29 Januari, 26 Februari, 26 Maart, 30 April, 28 Mei, 25 Juni, 30 Juli, 25 Augustus, 24 September, 29 October, 26 November en 24 December. De vergadering van 26 Maart werd bijgewoond door Dr. G. Romijn, In specteur der Volksgezondheid. De openbare vergadering is gehouden op 26 Februari. Het jaarverslag over 1913 is in deze vergadering vastge steld. Exemplaren van dit verslag zijn gezonden aan Z.E. den Minister van Binnenlandsche Zaken, den Commissaris der Koningin in Gelderland, het Gemeentebestuur van Bijlage B. 3 Zutphen, den Hoofdinspecteur en de Inspecteurs der Volks gezondheid, den Centralen Gezondheidsraad, het Centraal Bureau voor de Statistiek, het Bureau voor Sociale Adviezen, het Centraal Faboratorium ten behoeve van het staats toezicht op de Volksgezondheid, alle Gezondheidscom- missiën, aan verschillende vereenigingen en eenige belang stellenden. Onder voorzitterschap van den Hoofdinspecteur Dr. P. Woltering is op 20 October in het Gouvernementsgebouw te Arnhem, gehouden eene vergadering van voorzitters der Gezondheidscommissiën in de provincie Gelderland, die door den voorzitter der Commissie werd bijgewoond. De vergadering was in hoofdzaak belegd in verband met den oorlogstoestand. De samenstelling van brood, het drink water voor de troepen, de wijze waarop de vluchtelingen waren ondergebracht en verzorgd werden en de maatregelen om verspreiding van besmettelijke ziekten in deze buiten gewone omstandigheden te voorkomen, maakten o.a. onder werpen van bespreking uit. Op verzoek van den Hoofd inspecteur heeft de voorzitter eenige dagen later, hem een volledig verslag uitgebracht, vermeldende hoe de Belgische vluchtelingen te Zutphen waren ontvangen en gehuisvest, gevoed en verpleegd werden. Uit dit verslag bleek de goede regeling ook op hygiënisch gebied daarbij getroffen door het comité alhier, dat de zorg voor deze vluchtelingen op zich had genomen. De gezondheidstoestand dezer vreemdelingen was dan ook alleszins bevredigend. Allen zijn in opdracht van den Burgemeester, voor zoover zij vroeger niet gevaccineerd waren, door een der gemeentegeneesheeren gevaccineerd, met uitzondering van eene familie die zich hieraan niet

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 94