140 Wortels of paar denpeen. Deze gewassen worden hier vrijwel niet meer ver bouwd. In hoofdzaak treft men hier nog de Nij- meegsche roode- en Hoornsche wortel aan. Zomer- en stoppelknollen. Zomerknollen worden hier bijna niet verbouwd, meer de stoppelknollen als tweede gewas. Wikken. De weinige wikken die hier worden verbouwd, worden alleen groen gevoederd. De opbrengst was over het geheel zeer goed. Serradella, lupinen en cichorei. Serradella wordt weinig verbouwd en alleen als groenvoeder gebezigd. Lupinen vindt men hier niet, terwijl de cichorei alleen als groente wordt geteelt. Opmerkingen aangaande Pluimgedierte. Pluimgedierte en eieren worden hoofdzakelijk op de weekmarkten aangevoerd. De prijzen van het pluimvee waren vooral in het najaar laag, voor de eieren werden in de laatste maanden van het jaar zeer hooge prijzen besteed. 141 Bijenteelt. Bijenteelt is hier hoofdzakelijk liefhebberij. De op brengst van honig was beter dan in 1913 en er wer den goede prijzen voor dit artikel gemaakt. Er had eene verkoop-tentoonstelling plaats. Maatschappijen, genootschappen, enz. ter bevordering van den Landbouw. De af deeling Zutphen—Warnsveld van de O elder sche Overijsselse/ie Maatschappij van Landbouw. De afdeeling is opgericht den 25 April 1904. Voorzitter is de heer S. A. K. Baron van Nagell te Warnsveld en Secretaris de heer H. D. Zelders te Zutphen. De Pluimveevereeniging. Secretaris de heer J. Wijnveld. De afdeeling Zutphen van de Nederlandsche Heide- Maatschappij. Secretaris de heer Mr. M. Rom Colthoff. De Proeftuin voor Zutphen en Omstreken. Secretaris de heer J. H. Hietink. De afdeeling Zutphen e. o. van de Nederlandse/ie Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Secretaris de heer D. A. Bos. Bovenstaande vereenigingen bemoeien zich niet met Coöperatie.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 73