138 Haver. Het aantal verbouwde H.A. was grooter dan in liet voorafgaande jaar. Over het algemeen was de op brengst zeer goed. De haver was zeer zwaar van zaad en uitstekend van kwaliteit. Van gemeentewege werd ongeveer 5 H.A. weiland gescheurd en met haver bezaaid, waarvan de opbrengst voortreffelijk was. De verbouwde soorten waren: Enter-Probsteyer-, Enter-Zege-, Groninger- en Gouden- regenhaver. De opbrengst van stroo was goed en de kwaliteit eveneens. Boonen. Er werden minder boonen verbouwd dan in 1913. De opbrengst zoomede de kwaliteit waren goed. De prijzen waren ongeveer gelijk aan die van het vorige jaar. Erwten. De opbrengst der erwten was iets minder dan het vorige jaar. Dit gewas wordt in den regel groen geplukt. Stamboonen. De verbouwde oppervlakte was grooter dan het vorige jaar. De teelt is wegens de hooge pacht der bouwlanden van weinig beteekenis. 139 Aardappelen. Het aantal verbouwde H.A.'aardappelen was grooter dan in 1913. De opbrengst was goed, vooral op de zandgronden. De kwaliteit was zeer goed en de prijzen wajen hoog zoowel van de vroege als van de late soorten. Ziekte onder dit gewas kwam niet voor. Eene groote hoeveelheid werd uitgevoerd naar Duitsch- land. Suikerbiet. Het aantal verbouwde H.A. suikerbieten was groo ter dan in 1913. De suikerbieten worden alleen ver bouwd als veevoeder. De opbrengst was zeer goed evenals de kwaliteit. Aangezien het suikergehalte zeer hoog was, was de voedingswaarde grooter dan in voorafgaande jaren. Mangelwortels. Mangelwortels worden hier weinig verbouwd. De suiker-voederbieten hebben dit gewas vrijwel geheel verdrongen. Koolrapen. De koolrapen worden meestal als tweede gewas verbouwd op akkers waarvan als eerste gewas rogge is geoogst. Het gewas en de opbrengst waren zeer goed.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 72