84 Dijken en Waterkeeringen. Het onderhoud van dijken en waterkeeringen ge schiedde naar behooren; zij verkeeren in een goeden toestand. De zomerdijk over den Marsch langs de Polweiden, over de Beugelwaard, langs het Lijnpad en op Hel bergen, alsmede die langs de Berkel, hadden tijdens den hoogen waterstand van de golfslag nogal geleden, zoodat aanmerkelijke herstellingen noodig bleken. De uitgeslagen gedeelten werden aangevuld met vette grond en de taluds welke beschadigd waren eveneens met grond aangevuld en met graszoden bekleed. De verhoogde kade langs den linkerberkeloever beneden de Pallandsbrug hield zich goed, zoodat daaraan geen noemenswaardige herstellingen noodig waren. Het zal echter aanbeveling verdienen in verband met de overstrooming van den Proeftuin, in de toe komst den dijk over den Marsch te verhoogen, alsmede een gedeelte van het Leeuweriklaantje, tot een hoogte van 7.60 M. -f N.A.P., om daardoor te voorkomen dat de proeftuin bij een waterstand tusschen de 7.25 M. 7.50 M. -|- N.A.P., overstroomt. De onderhoudskosten van bovengenoemde werken hebben bedragen f 370,17. Plantsoenen en Wandelplaatsen. Onder vermelding van den aanleg van nieuw plant soen op het Hagepoortplein, kan worden bericht, dat 85 het onderhoud van de plantsoenen op voldoende wijze plaats had. Van de beplanting langs den straatweg van Zutphen naar Apeldoorn werden 149 boomen verkocht. Bij wijze van werkverschaffing werden in het najaar van 1914 de boombermen ter breedte van 2 M. op een diepte van 1,20 M. omgezet en de aanwezige boomwortels verwijderd. Langs de Marschwegen werden de boombermen op de lage gedeelten omgezet en met kalk bestrooid, een en ander ter bestrijding van den iepenspintkever. Algemeene Begraafplaats. Het plantsoen op de begraafplaats werd naar be hooren onderhouden. Aan den ingang werden de dennen, die kwijnende waren, opgeruimd en door nieuwe groenblijvende heesters vervangen. Van de woning voor den opzichter werden de vloeren in gang en keuken geheel vernieuwd. De pomp werd opgeruimd, terwijl gas- en waterleiding in het gebouw werden aangebracht. De aanwezige bedsteden werden op één na uitgebroken, terwijl de woning in overeen stemming werd gebracht met de bouwverordening wat betreft het hebben van een portaal voor den ingang van de voorkamer. Het dak werd hersteld en geheel nieuw aangestreken. Brandbluschmiddelen. Het materieel der brandweer bestaat uit:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 45