82 18. de kleine brug over de Beek bij de weide Hel bergen, 19. de Ooslveensche brug, 20. de brug in den weg naar Tonden, 21. de duiker in den landweg langs het Galilée, 22. drie duikers in den Warnsveldschen weg, 23. twee duikers in den afweg naar de Losplaats op de Lage Waarden, 24. het brugje naar de muziektent in het Coenenspark. De basaltmuur met het oude bruggehoofd aan den rechterkant van den oprit naar de IJsselbrug aan de Hovenzijde, werden afgebroken, het brug'noofd met een rollaag afgedekt en de basaitmuur opnieuw opgezet. De IJsselbrug werd opnieuw geheel geverfd, welk werk na gehouden openbare inschrijving aan den laag- sten inschrijver, F. R. Voerman te Zutphen werd op dragen, voor f 2092,—. Havens en Grachten. In het jaar 1914 werd uit de verschillende havens een hoeveelheid van 16671 MJ. grond gebaggerd. Dit werk werd na gehouden openbare inschrijving opge dragen aan Prins van Wijngaarden te Dedemsvaart voor f 0,47 per M3. Gebaggerd werd: In de Gasfabriekhaven 4255 M3 Noorderhaven 2652 Vischpoorthaven en Helbergsche beek 9764 De uitkomende specie werd zooveel mogelijk opge- 83 spoten op het Vischpoortplein en in het zoogenaamde Kabinetje in het Hoornwerk. Waar meerdere berging van grond in het Kabinetje niet raadzaam is, aangezien hierdoor verzanding van het Kanaal is te verwachten, (deze grond toch, hoofdzakelijk bestaande uit loopzand en modder, zet zich bij de verwerking, opspuiting, onder een verloop van 1 op 20 neer) werd de meer dere specie, 5000 M3. aangewend tot opspuiting van het lage gedeelte op de Lage Waarden. Gelegen heid tot berging van baggergrond is bij de gemeente niet meer aanwezig, waarom het in de toekomst nood zakelijk zal zijn dat een dam worde gelegd aan het eind van het Kabinetje ten einde goede gelegenheid tot grondberging te verkrijgen. Deze ophooging van het Kabinetje zal in overeen stemming zijn met het voor de gemeente geldende plan voor uitbreiding. Tengevolge van langdurige hooge waterstanden heeft de houten voetschoeiing met talud-aanzetting aan de noordzijde van de Noordervoorhaven aanmer kelijk geleden en is het noodzakelijk dat hiervoor een nieuwe voorziening worde gemaakt. In verband met de Noorderhavenplannen is het echter gewenscht dat omtrent deze plannen eerst een beslissing door den Raad wordt genomen. Van de vergunning van 23 September 1912, No. 288, door den Minister van Waterstaat verleend tot het maken van werken op eenige aan de gemeente toebe- hoorende perceelen langs de gasfabriekhaven, welke vergunning werd verleend tot uiterlijk 31 December 1915, werd nog geen gebruik gemaakt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 44