74 werden hersteld en opnieuw verhard, daarvoor was noodig 12 M3. grond, 40 M3. steenpuin, 80 M3. sintels en 25 M3. geklopte klinkerpuin. De overige wegen werden in hoofdzaak onderhouden door ze geregeld op te randen en te verharden met geklopte klinker puin en sintels. In het geheel waren daarvoor noodig 45 M3. geklopte klinkerpuin, 105 M3. sintels en voor enkele lage wegen 30 M3. steenpuin. De steenpuin werd verkregen van de stortplaats en de sintels van de Gasfabriek. De onderhoudskosten hebben bedragen f 500,073/2. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Waterleidingen en Beken. De Berkel van de brug in den Coehoornsingel door de stad tot aan den IJssel, werd naar behooren schoon- gehouden. De waterleidingen en beken in onderhoud bij den dienst „Landerijen" zijn de volgende: De Oude IJssel, de Hoendernèsterbeek, de Voor- stondenschebeek, de Oekenschebeek, de Polbeek, de Warkenschebeek of Onderlaatsche laak, de Vierak- kerschebeek of Laak, de Leestenschebeek, de Helber gerbeek, de Waterleiding of Laak over de Marsch, en die over de Uiterwaarden en de laken en uitwate ringen buiten de voormalige Lare-, Spittaal- en'Nieuw- stadspoorten, alsmede die op den Overmarsch. Zij verkeeren over het algemeen in goeden toestand. Het gedeelte Voorstondenschebeek gelegen tusschen 75 de Hollandsche Spoor en de weide de Lentjes aan de Baankstraat, werd geheel uitgediept en waar noodig verbreed. Evenzoo werden de uitwateringen door de Tigchel- kuilen, daarmede in verbinding staande, alsmede de uitwatering door de Nederste- en langs de Lage Mui- zerswaard op dezelfde wijze behandeld. De lengte daarvan bedroeg ruim 2000 M. Op den Overmarsch werden de uitwateringen langs de Sprabanen en Ossenwaarden over een lengte van 1100 M. opgegraven en verruimd, waardoor een betere afwatering van de lage landen werd ver kregen. De Oekenschebeek en de waterleiding over de Uiter waarden werden over een lengte van 950 M. opnieuw uitgediept. Het gedeelte der Polbeek, gelegen tusschen de weide de Elshorsten en de Noord-Veenschebrug werd over een lengte van 1450 M. en de laak of uit watering over den Marsch over een lengte van 860 M. uitgediept, verbreed, de taluds met blokzoden opgezet en opnieuw genormaliseerd. De overige beken en uitwateringen werden twee-, enkele zelfs driemaal gesneden en schoongemaakt, waardoor een geregelde en spoedige afwatering van de daarboven gelegen gronden verzekerd bleef. Het gedeelte Voorstondenschebeek langs de Holl. Spoor gelegen en daarbij in onderhoud, werd vol doende op diepte gehouden en schoongemaakt. De uitgegraven grond van de uitgediepte beken werd, waar ze niet noodig was voor het opzetten der taluds, over lage gronden verdeeld en verwerkt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 40