70 de tramlijnen. De bestrating verkeert op verschillende plaatsen in minder goeden toestand. In het afgeloopen jaar toch werden in verschillende hoofdstraten tenge volge van het leggen der kabels voor het electriciteits- bedrijf, de bestratingen opgebroken en weder gedicht. AI werd dit aanvullen der sleuven en het aanstraten met de meeste zorg gedaan, toch kunnen op ver schillende plaatsen nazakkingen niet uitblijven. De klinkerpaden in de Eerste Pofferdijkdwarsstraat zijn nog niet aangebracht; deze voltooiing der bestra ting wacht tot na overdracht van de verschillende in den openbaren weg vallende particuliere eigendommen. Tot aankoop van dezen grond werd door den Raad besloten. De aan de gemeente overgedragen onbestrate wegen bij de woningen van de David Evekinkstichting aan den Warnsveldschen weg werden gedoleerd en bestraat, terwijl de bestrating in de Eerste en Tweede David Evekinkdwarsstraat gedeeltelijk werd uitgebroken en opnieuw werd gelegd. De Melatensteeg werd met nieuw materiaal herstraat. Het Prinsenhof en de tuin bij het voormalig Burger weeshuis behoorende, ondergingen een groote verande ring. Een gedeelte van den ouden vestingmuur en den aanwezigen tuinmuur werd afgebroken, op het vrij komende terrein straten en plantsoen aangelegd, waar door behalve de plaatselijke verfraaiing van de stad een betere verbinding werd verkregen tusschen den Berkelsingel en de Binnenstad. De rijwegen werden bestraat met klinkers, terwijl voor den aanleg van trottoirs werd gebruik gemaakt! van cementtegels en hardsteenen banden. 71 Bij het onderstation van de IJsselcentrale aan den Deventerweg werd een gedeelte van den parallelweg bestraat, terwijl de op het uitbreidingsplan geprojec teerde dwarsweg aan de noordzijde van het onder station werd gerioleerd en bestraat. Op de Markt, ter hoogte van de fontein en in de Noorderhavenstraat bij de Veemarkt, werden eenige vakken beklinkerd voetpad vernieuwd. Op de Nieuwstad tusschen Overweg en Jacob- damsingel werd een gedeelte keibestrating vernieuwd, als ook een vak keibestrating gelegen tusschen de Contre-Escarpe en den Overweg aan de Noorder havenstraat. De stoep voor het perceel Sprongstraat en Houtmarkt werd door den eigenaar aan de gemeente overgedragen en van gemeentewege met tegels, opgesloten door hard steenen banden, geplaveid. In het geheel werd aan nieuw materiaal verwerkt: 3080 M2. klinkerbestrating, 1310 keibestrating, 470 tegeltrottoir, 250 M. hardsteenen trottoirband. Wegen en voetpaden. A. Wegen, voorkomende op den legger A der wegen en voetpaden. 1. de Baankstraat. 2. de weg naar Laren (Kastanjelaan). 3. de lage weg naar Vierakker of Ruiterdijk.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 38