68 lokaal 7 van school F in de Hoven tot het geven van catechisaties. Bij Raadsbesluit van 14 December 1914, werd ver gunning verleend aan de vereeniging van Vrijzinnig Hervormden tot het medegebruik op Vrijdagavond van 7 tot 9 uur van een lokaal van de Bewaarschool in de Hoven. Bouw- en woningtoezicht. Gedurende het jaar 1914 werden 127 vergunningen verleend voor bouwen of verbouwen van perceelen, waaronder 16 voor geheel nieuwen bouw, 10 voor gedeeltelijken verbouw, 9 voor het maken van aan sluitingen op het gemeenteriool, 17 voor het maken van beerputoverstorten op gemeenteriool, terwijl de overige vergunningen kleine vertimmeringen e.d. be troffen. Geheel afgebroken werden 12 woningen, waarvoor 7 nieuwe werden gebouwd. Bovendien werd in het afgelooper. jaar a. het onderstation van de N. V. „Electriciteitsfabriek IJsselcentraleaan den Deventerweg gebouwd, b. een nieuw telefoon- en telegraafkantoor aan het 's-Gravenhof gebouwd, terwijl c. een aanbouw plaats had aan de R. C. school in den Reinmakershoek. De loods door H. van der Klip gebouwd op een voor uitbreiding van de bebouwde kom geprojecteer- den weg (kad. sectie B Nos. 300 en 303 gedeeltelijk), welke loods ingevolge besluit van Burgemeester en Wethouders van 16 April 1914, 2e afd. No. 1284 voor 1 Mei 1915 moest zijn weggeruimd, werd door den eigenaar afgebroken. 69 Pompen. Deze zijn de navolgende: 1 in de Waterstraat, 1 in de Kuiperstraat, 1 op de Zaadmarkt, 1 op de Houtmarkt, 2 aan de Groenmarkt, 1 in de Vaaltstraat, 1 in de Broederenkerkstraat, 1 in de Heukestraat, 1 in de Bakkerstraat, 1 in de Kreynckstraat, 1 aan de Nieuwstad, 2 in de Laarstraat, 1 in de Schoolstraat in de Hoven. Verder 5 standpijpen op de waterleiding, te weten: 2 in de Laarstraat, 1 op het Vischpoortplein, 1 aan de Noorderhaven, 1 aan de IJsselkade. De pompen en standpijpen werden zooveel noodig hersteld en geverfd. Straten, pleinen en riolen. Zooveel mogelijk werd het noodzakelijkste onder houdswerk aan de verschillende straten verricht, be staande hoofdzakelijk in het lichten van verzakte ge deelten boven kabels, buizen van gas- en waterleidin gen of riolen, en het herstellen der bestratingen langs

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 37