66 De gevels aan den plaatskant van het Gymnasium, zoomede het geheele birmenverfwerk van het Gymna sium werden bijgewerkt en opnieuw geverfd. Vermeld dient hier nog, dat, toen ten deele voren staande werkzaamheden in uitvoering waren, op 1 Augustus de mobilisatie werd gelast, waarvan het ge volg was, dat tijdelijk al de gemeentescholen van het aan den rechterijsseloever gelegen stadsgedeelte in ge bruik werden gegeven tot onderbrenging van militairen, hetgeen tengevolge had dat na de ontruiming der verschillende gebouwen veel moest worden hersteld ten einde de gebouwen in denzelfden toestand terug te brengen als waarin zij aan het Rijk in gebruik werden gegeven. De kosten van deze herstellingen werden door het Rijk vergoed. Van de in gebruik afgestane scholen werd school H aan den Louisesingel niet in gebruik genomen; deze kon dan ook bij het eindigen van de vacantie v/eer in denzelfden toestand in gebruik genomen worden. De Naai- en Breiscbool op den Paardenwal kon tengevolge van tijdige ontruiming bij het eindigen der vacantie ook weer in gebruik worden genomen. Op 1 October werden school B/C, welke school tijdelijk was gevestigd in een door de firma Thieme Co. kosteloos aan de gemeente in gebruik gegeven pand op de Groenmarkt, en de Gymnastiekschool weder betrokken, terwijl 5 October school A in gebruik werd genomen. 5 September werden de scholen D en G ontruimd en op 6 September de Bewaarschool op den Paardenwal. De lessen van de Hoogere Burgerschool werden 67 na de vacantie tijdelijk gegeven in het Gymnasium en die van het Gymnasium in een tijdelijk door den Heer Kobus kosteloos in gebruik gegeven pand aan de Nieuwstad. Bij Raadsbesluit van 6 April 1914, No. 143, werd aan de Commissie voor Gereformeerd Zondagsschool- onderwijs te Zutphen een derde lokaal van school E in de Polsbroek in medegebruik gegeven. Bij Raadsbesluit van 28 September 1914 werd aan de Afdeeling Zutphen en Omstreken van de Neder- landsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, gedurende drie avonden per week een lokaal van school B/C in medegebruik gegeven van 1 October 1914 tot 1 April 1915. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 6 October 1914, afd. A/Z, No. 3570, werd aan het Bestuur der Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht, af deeling Zutphen, vergunning verleend tot het mede gebruik van een lokaal van school I (het stemlokaal) gedurende drie avonden per week voor het uifdeelen van werk. Bij besluit van 8 October 1914, afd. A/Z, No. 3584 werd aan het Comité tot behartiging van de belangen der militairen, vergunning verleend tot het medegebruik van de lokalen der Hoogere Burgerschool van school D en van de docentenkamer van het Gymnasium, des namiddags van 7 tot 9 uur. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 23 November 1914, afd. A/Z, No. 4267 werd aan den Heer J. C. A. Fetter vergunning verleend des Woens dagsnamiddags van 6 tot 8 uur gebruik te maken van

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 36