64 5. School D aan den Tadamasingel. 6. School E in de Polsbroek. 7. School F in de Hoven. 8. School G in de Waterstraat. 9. School H aan den Louise Singel. 10. School I aan de David Evekinkstraat. 11. De Gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein. 12. De lokalen van de rijksnormaallessen boven School G in de Waterstraat. 13. de Hoogere Burgerschool met portierswoning in de Waterstraat. 14. Het Gymnasium en de daarbij behoorende clavigers woning aan het 's-Gravenhof. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 24 April 1914, 2e afd. No. 1380, werd de verbouwing van de scholen L. O. voorloopig uitgesteld. Van school B/C werden eenige beneden lokaalvloeren geheel hersteld, terwijl de keermuur om de speelplaats voor die school werd afgebikf, zooveel noodig nieuw gemetseld en opnieuw beraapt. Van school c. werd het buiten en binnenverfwerk en het meubilair opnieuw geschilderd, terwij] van school F het buitenverfwerk werd hersteld. De gangvloeren van de Bewaarschool op den Paar- denwal werden uitgebroken en vervangen door een granitovloer, terwijl aan deze school en aan de bewaar school in de Hoven de noodige herstellingen aan verfwerk van gebouw en meubelen zijn geschied. In de Bewaarschool in de Hoven werden in eene klasse nieuwe banken geplaatst. Het verfwerk van de Gym nastiekschool, zoowel in- als uitwendig werd hersteld. 65 De voorgenomen verbouwing van de Hoogere Bur gerschool werd bij aanbesteding opgedragen aan de firma A. Jurriens te Brummen en G. J. Horstink te Zutphen, voor f 2695,Zij omvatte het vergrooten van de vestibule, het verkleinen van de beide teeken zalen waardoor ruimte voor twee nieuwe klasselokalen beschikbaar kwam en het veranderen van de amphi- theatersgewijs geplaatste banken in de natuurkundezaal en de handteekenzaal. De levering van het meubilair voor de lokalen werd na gehouden aanbesteding, waar bij de minste inschrijving was van N. van Elferen voor f 1194,bij onderhandsche inschrijving opgedragen aan N. van Elferen en M. Heuvelink alhier voor f 900,hieronder niet begrepen het verfwerk van het meubilair. De meubelen ten dienste van de lessen voor de Burgeravondschool en de gemeentelijke Teekenschool benoodigd in de Ambachtsschool, werden nadat bij publieke inschrijving in totaal werd ingeschreven voor f 3742,en bij eerste onderhandsche inschrijving voor f 3256,voor het bedrag der raming, zijnde f 2650, geleverd door A. C. Gennisse te Maastricht, terwijl de levering van de kachels voor de verwarming en van de lampen voor de verlichting dezer lokalen na gehouden openbare inschrijving werd opgedragen: De kachels met bijbehooren aan J. Remmelink alhier voor f 287,50. De lampen met toebehooren aan A. van Eldik alhier voor f 249, De herstelling van het pannendak rondom het mid- denplat van de Hoogere Burgerschool werd voltooid.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 35