58 Reeds 25 November werd een begin gemaakt met de ophooging van de vroegere stortplaats, daarvoor werd gebruikt de oude afweg naar de Varkensweide, die geheel weggegraven werdde hier afkomende grond werd naar het op te hoogen terrein vervoerd. Nog kwamen in aanmerking voor werkverschaffing de volgende werken: het verbeteren van de Ruiter- dijksche weiden, aan den Vierakkerweg gelegen, het verbeteren van een gedeelte van den Laarmansheuvel en der Tigchelkuilen, het verwerken van grond om de oude niet meer gebruikte welputten bij het terrein van het pompstation der waterleiding te dichten. Met het verbeteren van de Ruiterdijksche weiden werd nog in einde November een begin gemaakt; het werk moest echter evenals de werkzaamheden op de stortplaats wegens den hoogen waterstand worden stop gezet. In het geheel werd voor genoemde werken beschikbaar gesteld een som van f 6300, B. Eigendommen en inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Daartoe behooren: 1. Het gemeentehuis. 2. Het kantoorgebouw Lange Hofstraat No. 3, waarin gevestigd a. kantoor gemeentewerken, b. gemeentereiniging, c. gemeentelanderijen, d. controle belastingen. 3. De woning van den concierge van het gemeen tehuis aan het Kerkhof. 59 4. Het gebouw aan het Kerkhof, bevattende de militie zaal, tevens lokaal voor publieke verkoopingen en verpachtingen, het consultatielokaal van den gemeentegeneesheer en de woning van den twee den bode. 5. De boterhal met bijbehoorend waaggebouw. 6. De Vischmarkt. 7. De Veemarkt aan de Havenstraat. 8. Het Wijnhuis, waarin beneden het bureau van Politie met de wachtkamers en de arrestanten lokalen, alsmede het bureau der Zutphensche Telefoon-maatschappij en op de eerste verdieping de lokalen van de Graafschapsche Oudheidkamer. 9. De Waag onder den Wijnhuistoren. 10. De Politiewachtpost in de Hoven. 11. De Politiewachtpost aan den Deventerweg. 12. De acht bergplaatsen voor brandbluschmiddelen, als: a. een in de Hoven, b. een op de Nieuwstad, c. een op het Broederenkerkplein, d. twee op den Paardenwal, e. een aan de Havenstraat, een aan den Graaf Ottosingel, en g. een in de Raadhuissteeg. 13. De bergplaats voor petroleum op het Hoornwerk. 14. De stadstimmerwinkel en het magazijn aan het Kerkhof. 15. De bergloodsen en de grindbergplaatsen aan den Houtwal. 16. De bergloods in den Weezenhof. 17. De bergplaats aan den Vliegendijk.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 32