Bijlage R. 60 De beide volgende winters, werd dat verstrekken herhaald. In October 1893 echter, verzocht eene com missie uit die loge, verschillende philantropische ver- eenigingen in deze gemeente, om afgevaardigden te zenden tot een bijeenkomst, waar de stichting van eene vereeniging voor dat doel zoude worden bespro ken, de commissie toch vermeldde, in de oproeping, dat zij van oordeel was „dat eene blijvende regeling der zaak wenschelijk is." In die bijeenkomst, geleid door den heer J.G. Klaassen, werd besloten uit te sprekenvoortzetting van het werk der loge, door eene vereeniging, is gewenscht. En, op verzoek der aanwezigen, noodigde de voor zitter de heeren D. Nuijsink, B. Cuperus, A. Barenburgh, jhr. mr. D. O. Engelen, J. A. Schutte en J. van Dick uit, om liet tot stand komen van zulk eene vereeniging voor te bereiden. Genoemde heeren na een reglement ontworpen te hebben, riepen belangstellenden op, om dat aan te hooren en tot vestiging eener vereeniging over te gaan. Die vergadering had plaats 8 December 1893. Tot de oprichting werd toen besloten en het reglement vastgesteld". Als eerste lokaal diende een lokaal naast het Burger weeshuis, dat zonder huurprijs afgestaan werd en de vereeniging naar eigen believen mocht inrichten. Op 10 Januari 1894 werd daar de eerste voeding verstrekt. Toen het Burgerweeshuis tot infirmerie der Kolo niale Reserve werd ingericht, moest de vereeniging haar lokaal verlaten. De Gemeente stond haar toen een gebouw in den Bijlage R. 61 Geweldigershoek in bruikleen af en richtte dat voor haar doe! in. In dit gebouw wordt ook het eten voor de kinderen gekookt. XX. De jongedochtersvereeniging „Sarfat". Doel. De vereeniging „Sarfat" maakt kledingstuk ken (linnen en wollen ondergoed en ook wel jakken) voor ongeveer 60 behoeftige, Nederl. Hervormde we duwen te Zutphen, en voor de weesinrichting te Neer bosch en het huis van barmhartigheid te Ermelo. Ook deelt zij aan die weduwen op haar stichtings- da: behalve dat ondergoed koffie, brood en suiker uit, waarvoor zij in 1913 een bedrag van ongeveer f 70 besteedde. In dat jaar zond Sarfat 75 stuks onder goed naar Neerbosch. Geschiedenis. De vereeniging „Sarfat" werd 29 December 1864 door mej. E. H. Bax opgericht. In de laatste jaren is door overlijden en vertrek naar elders haar ledental, dat nu nog maar 6 bedraagt, zeer afgenomen. De leden vergaderen eiken Vrijdagavond van 7 tot 9 uur ten huize van mej. Bax, die sedert de oprich ting onafgebroken voorzitster is geweest. Op die vergaderingen worden de kledingstukken gemaakt. XXI. De vereeniging „Dorcas" Doel. Het doel dezer vereeniging is om aan Nederl. Herv. weduwen en vrouwen met groote gezinnen naai- De mededeelingen over de vereeniging „Dorcas" dank ik aan de welwillendheid van mej. C. J. van Rhijn.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 276