44 uit- en overwegen in de hooiweiden, werden geregeld geslecht en opgerond, en waar noodig met geklopte puin en sintels verhard; daarvoor was noodig 150 M3. puin en sintels en 25 M3. geklopte klinkerpuin. De duikers in de landerijen, onder overwegen en door keerdammen gelegen, werden goed onderhouden en waar noodig vernieuwd. De brug over de Vier- akkersche beek, in de Moesmate, werd van een nieuw bovendek voorzien. De overige bruggen over de beken werden goed onderhouden, geteerd, en waar noodig, werd vernieuwing aangebracht. De afrikking langs de Marschweiden en het Helbergen alsmede van de Varkensweide, werden goed onder houden. Een gedeelte afrikking langs de Schietbaan werd geheel vernieuwd met oude spoordwarsliggers en ijzer- draad vervolgens tweemaal met carbolineum bestreken en geteerd. Wegens den hoogen waterstand was het rikwerk langs de beek op Helbergen over een lengte van 400 M. losgeslagen, en moest dit geheel opnieuw worden geplaatst, en in den grond van kruishouten voorzien worden. De oude klinkervloer in de keuken op het Erve den Brink, werd vervangen door een betonvloer, afge smeerd rnet portlandcementdit werk werd uitgevoerd van wege den dienst Gemeentewerken. Met de bemesting van de hooiweiden werd geregeld voortgegaan. De navolgende weiden werden dit jaar bemest met kunstmest, ier en kalkmergel. Het le en 2e perceel 6e kloot van de Kijfsdijken, 45 een gedeelte le perceel 7e kloot der Kijfsdijken, een gedeelte van blok 15, 16, 17, 18, 25, 26 en 32 der Marschweiden, een gedeelte van de oude Schietbaan, de Tigchelkuilen, de Lentjes aan de Baankstraat en de 8e kloot van de Varkensweide aan den Vierakker- weg gelegen. Met ier en dunne beer werden bemest een .gedeelte van de 2e en 3e kloot der Pagematen, de Groote en Kleine Weezenrooi en een gedeelte van het Slag voor 't Hekken. De uitkomsten waren in beide gevallen zeer goed. De navolgende staten geven een overzicht van de verdeeling en uitstrooiing der meststoffen over de perceelen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 25