Q3 Bijlage R. 18 II. LIJST DER INSTELLINGEN VAN WEL DADIGHEID, bedoeld bij art. 2 der wet van 27 April 1912 (Staatsblad no. 165), vastgesteld door Burgemeester en Wet houders van Zutphen in hunne vergade ring van 22 Augustus 1913 a. Gemeente-instellingen, door de burgerlijke over heid geregeld en van harentwege bestuurd. I. Het Oude en Nieuwe Gasthuis. Dit dient tot ziekenhuis en geneeskundig gesticht voor krankzinnigen. II. Het Bornhof. Dit is een oude- mannen- en -vrouwenhuis. III. Het Burgerweeshuis. Deze stichting verstrekt hoofdzakelijk geldelijke bij dragen voor opvoeding en onderwijs van heele en halve weezen. Deze lijst, opgemaakt volgens de nieuwe armenwet, verving die, vastgesteld door Burgemeester en Wethouders den 11 Juni 1855 en het laatst door hen herzien 6 Januari 1899. Op deze nieuwe lijst komt niet meer voor de diaconie der Doopsgezinde Gemeente, omdat deze Gemeente geene bedeelden en dus ook geene diaconie heeft. Daarentegen zijn er onder Ietter c eenige opgebracht, welke op de oude lijst niet voorkwamen. Zij zijn door mij met een sterretje aangegeven. Bijlage R. 19 IV. De Sint Anne Broederschap. Deze instelling ondersteunt huiszittende armen. b. Instellingen eener kerkelijke gemeente, vanwege die kerkelijke gemeente geregeld en bestuurd. V. De Nederlandsch Hervormde Diaconie. Deze heeft in de Groenesteeg, no. 118, een hofje voor oude vrouwen en mannen. VI. De Roomsch Catholieke Diaconie. Onder het bestuur dezer diaconie staat het St. Elisa- bethsgesticht in den Geweldigershoek, no. 39, waarin ouden van dagen en vrouwelijke weezen worden op genomen. VII. De Evangelisch Luthersche Diaconie. Deze diaconie heeft in den Geweldigershoek, no. 4, een hofje, waarvan enkele woningen door hare be deelden in gebruik en de overige aan andersdenkenden verhuurd zijn. VIII. De Nederlandsch Israëlitische Diaconie. IX. De Diaconie der Gereformeerde Kerken. X. De afdeeling Zutphen der vereeniging van den H. Vincentius van Paulo. Deze vereeniging verricht verschillende liefdewerken. Blijkens art. I van hare statuten heet zij eigenlijk: Conferentie van O. L. Vrouw van de Vereeniging van den H. Vincentius van Paulo. .4

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 256