Bijlage R. 16 daarbij is vermeld, en de in c te vervangen door een punt. Daarvoor te lezen als nieuwe zinsnede De prove- nieren zijn verplicht de noodige kleeding en het noo- dige meubilair mede te brengen. Provisoren kunnen van deze verplichting geheel of gedeeltelijk vrijstelling verleenen. Te schrappen in art. 30 laatste zinsnede het woord „echter". 2. Toe te voegen aan artikel 31, als tweede zin snede: Provisoren zijn bevoegd geheel of gedeeltelijk kleeding te verschaffen." Dit voorstel der heeren Engelen en Drijber werd in de raadsvergadering van 6 Juni 1910 aangenomen. Art. 30 (nu art. 28) van het Reglement van het Bornhof luidt thans: „De vereischten om tot Provenier te worden be noemd zijn: a. inwoning gedurende de laatste zes jaren voor hen die binnen de gemeente, en gedurende de laatste twaalf jaren voor hen, die buiten de gemeente Zutphen zijn geboren; b. de ouderdom van meer dan dertig jaren; c. goed zedelijk gedrag. De provenieren zijn verplicht de noodige kleeding en het noodige meubilair mede te brengen. Provisoren kunnen van deze verplichting geheel of gedeeltelijk vrijstelling verleenen. De Gemeenteraad behoudt zich voor om in bijzondere gevallen, behou dens de bepalingen van den Stichtingsbrief, op voor stel van de Commissie, vrijstelling van de vereischten, sub a en b vermeld, te verleenen." Bijlage R. 17 Art. 31 (nu art. 29) luidt: „De Provenieren genieten met in achtneming van de bepalingen der Armenwet, behalve vrije woning en genees- en heelkundige behandeling, de noodige voeding en brandstoffen, door de Commissie, onder goedkeuring van Burgemeester en Wethouders, te bepalen. Provisoren zijn bevoegd geheel of gedeeltelijk kleeding te verschaffen." In gevolge art. 89 der nieuwe armenwet (Wet van 27 April 1912, Stbl. 165) moesten de reglementen der burgerlijke instellingen binnen het jaar na de inwer kingtreding van die wet (1 Sept. 1912) worden her zien. De raad deed zulks in zijne vergadering van 8 Juli 1913. De Gedeputeerde Staten keurden daarop deze reglementen goed, met uitzondering evenwel van het reglement der St. Anne Broederschap. Van dit besluit ging de raad in beroep. Zie verder onder St. Anne Broederschap (rubriek 111).

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 255