Bijlage Na. 20 culose te Zutphen, van den dienst gebruik maakt voor het ontsmetten van woningen, enz. Organisatie. De Gemeentelijke Ontsmettingsdienst werkt als volgt: Het geheel staat onder leiding van een Directeur, waartoe als zoodanig is aangewezen de Directeur der Gemeentereiniging, onder verantwoordelijkheid aan den Burgemeester en de Commissie van Bijstand voor de Gemeentereiniging. Hij wordt bijgestaan door den Opzichter en den Klerk der Reiniging, terwijl het ontsmetterspersoneel uit werklieden van dien dienst wordt gevormd. In 1913 hebben bovenbedoelde Opzichter en twee werklieden een praktischen cursus bij den Rotterdamschen Gemeentelijken Ontsmettings dienst medegemaakt. De ontsmetters ontvangen bijzondere toelagen voor de door hen verrichte werkzaamheden. Wanneer in besmette ruimten, of met besmette voorwerpen gewerkt wordt, genieten: de ontsmetters: 100% van hun gewone loon voor de eerste twee uren, 50% volgende de hulpontsmetters 50% van hun gewone loon voor de eerste twee uren, 25% i) t) volgende terwijl allen voor de overige werkzaamheden, die door hen voor den ontsmettingsdienst verricht worden, 10% van hun loon als toelage ontvangen. Bijlage Na. 21 Als hulpontsmetters doen eveneens dienst werklieden van de Gemeentereiniging, waardoor van lieverlede een meer uitgebreid personeel verkregen wordt, ten einde in tijden van grootere uitbreiding van ziektege vallen, over een voldoend aantal ontsmetters te kunnen beschikken. Voor dit doel is tevens aan het einde van dit jaar door ondergeteekende een begin gemaakt met het geven van een reeks theoretische lessen aan den Opzichter, den Klerk en bedoelde werklieden. Door den Heer Burgemeester is het kantoor der Reiniging, tevens kantoor voor den Gemeentelijken Ontsmettingsdienst, aangewezen als de plaats waar de aan den Burgemeester gerichte aangiften van besmet telijke ziekten moeten geschieden. Van hieruit worden direct na de aangifte de noodige maatregelen getroffen en bericht gezonden aan den Burgemeester, den Voor zitter der Gezondheids-Commissie, den Commissaris van Politie, de Schoolartsen en de Schoolhoofden. Deze autoriteiten ontvangen daarna ook bericht van den afloop van het geval. Van elk geval wordt op een platte grond der ge meente aanteekening gehouden door het opprikken van een speld met gekleurd vlagje; hiermede wordt een gemakkelijk en sprekend overzicht verkregen van de verschillende gevallen en de straten en wijken waarin zij voorkwamen. In registers wordt zoowel perceels- als gezinsgewijze van elk geval aanteekening gehouden, waardoor nieuwe gevallen in hetzelfde perceel of gezin direct worden opgemerkt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 219