Bijlage N. 10 Sproeien. Door den Europeeschen oorlog werd in Augustus en September bijzondere behoefte gevoeld, zooveel mogelijk te bezuinigen en werd op verlangen van Burgemeester en Wethouders de sproeidienst tot het allernoodzakelijkste beperkt en werden de navolgende hoeveelheden water verbruikt: Januari 10 M3. Februari 5 Maart April 119 Mei 515 Juni 632 Juli 798 Augustus 194 September 15 October 11 November 10 December 52 Totaal 2361 M3. Graswieden. Het wegmaken van onkruid in straten en pleinen geschiedt nog steeds door grasdoodend vocht. Hierbij kan opgemerkt worden, dat elk jaar minder van dit middel gebruikt wordt, omdat op de behandelde plaatsen weinig of in het geheel geen gras meer opkomt. Bijlage N. 11 Er behoefden dit jaar geen uitgaven gedaan te worden voor sneeuwruimen. Putseheppen. Met de drie ijzeren modderwagens wordt op af doende wijze in het schoonhouden der straatkolken voorzien. Klachten werden niet vernomen en de ver stoppingen, of andere herstellingen, werden ten spoedig ste door de zorg van Gemeentewerken hersteld. Het uitscheppen van zinkputjes voor particulieren neemt voortdurend toe, waardoor de reinheid van steegjes, achteruitgangen, grachtkanten en pomproosters niet weinig bevorderd wordt, omdat men voor de uit die putjes komende vies stinkende stoffen gewoonlijk geen andere stortplaats weet. Wanneer men zich bij de Gemeentereiniging abon neert, gebeurt het scheppen niet alleen regelmatig, maar men vrijwaart zich zoodoende tevens voor het in aanraking komen met de politie-verordening. Ophalen van slachtafval. Het vervoer van het slachtafval, dat thans door het in gebruik nemen van ijzeren wisseltonnen, die met een met gummirand sluitende deksel luchtdicht zijn gesloten, reukeloos kan plaats hebben, blijkt nu vrij goed te zijn. Ook de grootere slagerstonnen bleven goed voldoen. )f V V V yy yy yy yy yy yy Sneeuwruimen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 214