Bijlage N. 4 rusten op poeren van gestampt beton, de wanden zijn vaksgewijze opgewerkt van cement, voor een deel vermengd met sintels, voor een ander deel met puim steen. De vloer is eerst goed verhard en daarna ingestampt met een mengsel van 11 deelen gezeefde koolasch op 1 deel cement en afgepleisterd met een sterkere cement- specie. De ruimte is 8 M. diep, 22.50 M. lang, 3 M. voor en achter, in het midden 4 M. hoog. Zij biedt ruimte voor 18 wagens. Door deze bergplaats wordt in een dringende behoefte voorzien, aangezien hierdoor het rollend materieel behoorlijk onder dak gebracht kan worden en niet meer van weer en wind te lijden zal hebben. De schilderswerkplaats, welke tegen deze wagenremise wordt aangebouwd, is nog niet gereed. In de bestrating dient ook noodig hier en daar voor zien te worden, hetgeen in 1915 zal kunnen geschieden, doordat een post daarvoor op de begrooting voorkomt. Materieel. Het in eigen beheer schilderen en repareeren van het materieel, voor zoover dit met de eenvoudige ge reedschappen te doen is, blijft voor het behoud der voorwerpen en voor de kosten, van groote waarde. Het rollend materieel werd uitgebreid met een vuil niswagen, terwijl een tonnenwagen door een nieuwe werd vervangen. Het bestond aan het eind van het jaar uit: 4 vierwielige vuilniswagens, met zelfsluitende kleppen, 5 ijzeren tonnenwagens, Bijlage N. 5 1 veegmachine, 3 vierwielige modderwagens, 1 gierkar, (deze is gemaakt van de oude modderkar, in eigen beheer veranderd.) 2 sproeiwagens, (inhoud 1500 en 2000 L.) 2 stortkarren, 1 lange wagen, 6 vierwielige beertenders, 1 motorluchtpomp, 2 pneumatische beertenders, 1 slangenwagen, 5 ijzeren handveegkarren, 3 groote kruiwagens, 3 kleine kruiwagens, 1 klein houten sproeikarretje, 1 slagerstonnenwagen en 1 sneeuwploeg. Bespanningen. Den Qen Februari stierf het paard Ferry aan inge wandsinfectie na een zeer kort ziekte-proces. Den 20en Mei werd daarvoor een nieuw paard aangekocht en wel een ruin, vos, bles, 4 jaar oud, voor den prijs van f 700,—. Bijzondere ziektegevallen deden zich dit jaar bij de paarden niet voor, zij bleven tot het najaar in goede conditie. Toen werd n.l. een partij haver (aangekocht op stam van de gemeentelanderijen met het oog op den oorlogstoestand), gevoerd, door de toppen te snij den met de hakselmachine en nog enkele kilo's haver

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 211