Bijlage M. 54 Gedurende 136 uur werd in dit jaar met twee machines naar de stad gepompt. De centrifugaalpompen blijven goed voldoen. Even als vorige jaren moest bij het overgaan van het eene filter op het andere gedurende enkele uren extra op het filter gepompt worden. De centrifugaalpompen blijven meer water op de filters brengen, dan door de machines naar de stad wordt gepompt, zoodat tegen 5126 uur pompen naar de stad slechts 4734J uur op het filter werd gepompt. De firma j. Doorgeest te Amsterdam bleef met het schoonmaken der ketels belast. Slechts een klein gedeelte der kolen werd dit jaar van de Gasfabriek betrokken. Met de Vulcan Coal Cy werd een contract afgesloten voor Duitsche kolen, welke geregeld geleverd werden. Bovendien werd in Augustus, teneinde voor mogelijke stremming in den aanvoer van de Duitsche kolen gewaarborgd te zijn, 100 ton HoIIandsche kolen uit de mijn Emma aange kocht. Beide soorten voldeden goed. Filters en bronnen. De filters werden goed in orde gehouden, op tijd schoongemaakt en van nieuw filtermateriaal voorzien. Het waterverlies op filter No. 2 blijft het grootst, waarom dan ook zooveel mogelijk gewerkt werd met filter No. 1. De in het vorige jaar in gebruik genomen putten blijven goed voldoen, evenals die, welke in 1909 werden gemaakt. Het lager stellen der centrifugaal- Bijlage M. 55 pompen blijft gewenscht, doch kwam daarin dit jaar nog geene verandering. Terrein, Het terrein werd in goeden staat gehouden. Drogenapstoren en reservoir. Deze verkeeren in goeden staat. De toren werd uitwendig geverfd. Wanneer de andere werkzaam heden zulks toelieten, werd met het uitwendig schoon maken en verven van het reservoir doorgegaan. De waterstandsaanwijzer werkte vrij goed. Storingen waren hoofdzakelijk toe te schrijven aan gebreken aan de geleidingsdraden. Buizennet, brandkranen, afsluiters. Het buizennet verkeert in goeden staat. Lekkages van eenige beteekenis kwamen niet voor. Waar zulks noodig was, werd af en toe gespuid. De brandkranen en de afsluiters werden alle goed nagezien en in orde gehouden. Uitbreiding vond plaats: op het Hagepoortplein 801/2 M. 4" en in de le Pof- ferdijkdwarsstraat 50 M. 4". Bijgeplaatst werden 4 brandkranen, n.l.1 op het Hagepoortplein, 1 in de Havenstraat, 1 op het Stati onsplein en 1 in de le Pofferdijkdwarsstraat.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 202