Bijlage M. 36 de week van 9 tot 15 Maart gehouden gastentoonstel- ling, in de groote zaal der Buiien-Societeit. Voor de opening waren vele dames en heeren in de bovenzaal bijeengekomen. De Voorzitter onzer Com missie gaf een kort overzicht van de geschiedenis van de Gasfabriek, en herinnerde er o.a. aan, dat het 1 Maart juist 40 jaar geleden was, dat de Gemeente deze van de firma Heinz Co. overnam. Door den Burgemeester werd de tentoonstelling ge opend na een rede, waarin hij het o.a. betreurde, dat de Gasfabriek niet in staat was aan klachten van gas- verbruikers tegemoet te komen of deze te verhelpen, tengevolge van een Raadsbesluit, waarbij het verrich ten van werkzaamheden voor derden aan de fabiek werd verboden. Door 19 firma's werd geexposeerd. Vanwege de fabriek hadden een 3 tal kookdemonstraties plaats, welke gehouden werden door Mevrouw Korff-Klaassesz, terwijl nog door verschillende firma's 6 voordrachten werden georganiseerd. Al deze voordrachten waren zeer druk bezocht en moesten meerdere personen wegens gebrek aan ruimte afgewezen worden. Ongeveer 4500 betalende personen bezochten de tentoonstelling, terwijl het personeel der Gasfabriek, met hunne vrouwen, eenige malen gratis in de gelegen heid werd gesteld het tentoongestelde in oogenschouw te nemen, of een kookdemonstratie bij te wonen. Het geheel maakte een zeer aangenamen indruk en twijfelen wij er niet aan, dat de resultaten niet uitge bleven zouden zijn, indien de Europ. oorlog slechts niet zoo spoedig ware gevolgd. Bijlage M. 37 Er rest ons alleen een woord van dank te brengen aan allen, die tot het welslagen ervan hebben mee gewerkt. Finantieele resultaten. Omtrent de finantieele resultaten verwijzen wij naar de achterstaande balans en winst- en verliesrekening, enz. ZUTPHEN, den 17 Mei 1915. De Commissie voor de Gasfabriek en de Waterleiding D. MOLENAAR. C. G. LAGERWE1J. H. W. MASS1NK. H. G. BINNENDIJK. A. VELDERS.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 193