zkCy Bijlage M. 14 III. Ovens. In het voorjaar bleek, dat niet alleen de retorten doch ook de onderbouw van oven No. V slechter waren dan die van No. II, zoodat besloten werd eerst No. V te vernieuwen en daarna No. II onder handen te nemen. Met het oog echter op den algemeenen toestand werd dit niet gedaan, doch wordt No. II nu in 1915 in orde gemaakt. Van de andere ovens werden de retorten en de ge neratoren goed nagezien en voor zooveel noodig in orde gebracht. Op 31 December waren beschikbaar 7 ovens met 61 retorten. De deksels met watersluiting blijven goed voldoen. De slakvorming in de generatoren was normaal ten gevolge van het geregeld gemengd verwerken van Duitsche en Engelsche kolen. Op 31 December van dit jaar hadden Oven No. I II III IV VI VII Oven No. V had op 214 vuurdagen 1304 968 1064 761 30 het oogenb ik, dat met de vernieuwing werd begonnen 870 vuurdagen en kwam in 1914 niet weder in gebruik. IV. Cokesgasinrichting. Hiermede werd het geheele jaar gewerkt. Bijlage M. 15 De blowers werden afwisselend gebruikt en werkten evenals het toestel uitstekend. Het vernieuwen van de voering van vuurvasten steen werd met het oog op den algemeenen toestand uitgesteld tot 1915. m welk jaar tevens een nieuwe rooster aal moeten worden aangebracht. V. Condensatie en Zuivering. De condensatie- en zuiveringtoestellen werden, voor zooverre daarvan dubbele toestellen aanwezig zijn, af wisselend gebruikt. Zij verkeeren in goedensk,at. H gas kon steeds voldoende gekoeld en gezuiverd worden Nieuwe zuiveringsmassa werd dit ,aar met gekocht en oude niet verkocht. De inrichting om de lucht uit de nieuw gevulde kisten te verwijderen, blijft goed voldoen. VI. Kolenlosinricliting. De geheele inrichting werd behoorlijk onderhouden. De weeginrichtingen werkten naar behooren. VII. Stoomketels. Met het stoken van cokes en bries werd doorgegaan, en blijft dit goed voldoen. Evenals m de generatoren werd van de slakvorming geen buitengewone las ^D^tetels' met toebehooren verkeeren in goeden staat. De firma j. Doorgeest te Amsterdam bleef met het schoonmaken ervan belast.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 182