Bijlage L. 2 Hieraan werd zooveel mogelijk gevolg gegeven. De munten werden op speciaal daarvoor vervaardigde kartons gelegd en met opschriften voorzien; de andere voorwerpen werden voor zoover de ruimte dit toelaat naar hun soort bijeen gevoegd. Wegens gebrek aan plaats is dit echter lang niet altijd door te voeren. Het vaatwerk staat gescheiden, de gevelsteenen kunnen alleen onvoldoende opgesteld worden. Voor het ten toonstellen van prenten is nog geen voldoende op lossing gevonden. De Heer Baron, die in 1914 volgens den rooster moest aftreden, stelde zich niet voor een herbenoeming beschikbaar; voor deze vacature werd Mejuffrouw VAN Alphen cioor den Raad gekozende Secretaresse werd herbenoemd door „Zutphen Vooruit". De kas sluit met een batig saldo van f 149,38; de uitgaven waren f 559,44i/2, de inkomsten bedroegen f 708,83^2daarentegen waren deze in 1913, f 829,67 en de uitgaven f 706,38l/2. Evenals de vorige jaren, werd een gemeente-subsidie van f 500 toegezegd, zonder welke het Museum ook niet zou kunnen blijven bestaan. De concierge gaf ook dit jaar alle redenen tot tevredenheid. De Commissie van Beheer, SöLNER, Voorzitter. C. ENGELEN, Secretaresse. Bijlage L. 3 Lijst van Aanwinsten over het jaar 1914. BOUWWERKEN (fragmenten). 1. Gevelsteen (fotografie), fragment met Noach en zijn zonen, waarschijnlijk uit een atelier in verband staande met Colijn de Nolen, aanwezig in het Nederlandsch Museum te Amsterdam. Hoogte 54 c.M., grootste lengte 102i/2 c.M., 16e eeuw. De steen werd gevonden te Nijmegen. Hij vertoont verwantschap met den gevelsteen met Suzanna en Bathseba in het Museum. Aangekocht door de Museum-Commissie. 2. Gevelsteen (fotografie), fragment met Susanna en Bathseba. De steen is in het Mhseum aanwezig. Aangekocht door de Museum-Commissie. 3. Klavier an eikenhout van het klokkenspel uit den Wijn huistoren. Hoogte 150 c.M., lengte 147 c.M., 18e eeuw. In bruikleen van de Gemeente Zutphen. BOUWWERKEN (Zutphen). 4. Berkelruïne, kopergravure door H. S. Hoogte 7 c.M. lengte 10 c.M., 1744. Aangekocht door de Museum-Commissie. 5. Burgerweeshuis, de poort, fotografie. 6. Burgerweeshuis, de tuin met vestingmuur, fotografie. 7. Burgerweeshuis, de tuin, fotografie. 8. Burgerweeshuis, de vestingmuur van de buitenzijde na de afbraak van het Prinsenhof, fotografie. 9 en 10. Burgerweeshuis, de Komsteeg, 2 fotografiën. 5io werden in 1914 gemaakt door J. W. Brincker, vóór de verbouwing bij het voormalige Burgerwees huis en den aanleg van het Hagepoortplein. Aangekocht door de Museum-Commissie. o

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 172