Bijlage K. 2 waardelijk bevorderd 21 leerlingen, voorwaardelijk 1, niet bevorderd werden 2 leerlingen. Aan alle leerlingen der tweede klasse op één na, kon een diploma worden uitgereikt. Van de ieerlingen, die de school bezochten waren 6 gehuisvest bij hun ouders in de stad, 15 hadden kost en inwoning bij inwoners in de stad, de overigen bezochten dagelijks per trein, tram of fiets de school. Met de leerlingen werden excursies gemaakt in de omgeving der stad, naar Eist, Oosterbeek en Wage- ningen. Een excursie naar Friesland met de leerlingen der tweede klasse zal nog plaats hebben. Bijlage L. VERSLAG over den toestand van het MUSEUM in het Wijnhuis te Zutphen, over het jaar 1914. Het spreekt bijna van zelf, dat de tijdsomstandig heden van dit jaar er niet toe bijgedragen hebben de belangstelling voor het Museum te vermeerderen; het getal bezoekers is dan ook minder dan andere jaren. In 1913 kwamen 1651 bezoekers, in 1914, 1498, waar onder 613 betalende, waarvan 45 buitenlanders, en 885 niet betalende. Schoolkinderen, die met hun onder wijzer gewoonlijk in Augustus het Museum bezoeken, kwamen dezen zomer niet. Inlichtingen over zaken, die op Zutphen en de Graaf schap betrekking hebben, werden ook dit jaar meer malen gevraagd, o.a. vroeg het Nederl. Museum te Amsterdam gegevens over een zandsteenen fries en het Kunsthistorische Instituut te Utrecht verzocht het Museum dit fries te fotografeeren. Er werden weinig voorwerpen ten geschenke gegeven of in bruikleen afgestaan. De Gemeente gaf verlof het klavier van het oude klokkenspel uit den Wijnhuis toren in het Museum te bewaren. De Museum-Com missie kon verschillende aankoopen doen, die evenals de verdere aanwinsten in een Hier achtergevoegde lijst nader zijn omschreven. In de bestuursvergadering van 23 Mei werd besloten de voorwerpen doelmatiger en overzichtelijker te plaatsen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 171