Aantal leerl. 1 April 1914. Tusschen tijds ver trokken. Redenen van vertrek. Aanlal leerlingen 31 Dec. 3e klasse 10 1 2e klasse 10 le klasse A 9 2e klasse B 8 2 Verandering van werk kring 1 wegens verand. van werkkring, 1 wegens! verand. v. woonplaats! 7 Tusschentijds nog aangenomen 1 nieuwe leerling. Werkzaamheden van de 7 leerlingendie het diploma verkregenna haar vertrek. Zes van haar bleven den costuumcursus volgen. Eén werd met Mei aangenomen als linnenmeisje bij een familie te Zutphen. Haar namen zijn: A. Langenberg, S. Lindeboom, C. Cieraad, D. Riethorst, h. Koers en G. Harm- sen te Zutphen en T. Klarenbeek te Winterswijk. Wegens bezuiniging bleef dit jaar een der leerlingen slechts een half jaar op school tot 't uitvoeren van fraaie handwerken. Bii,age De beide leerlingen, die in de le klasse bleven zit ten, vertrokken 1 April. Verder vertrokken op 1 April uit de le klasse 2 leerlingen zonder bepaalde reden, 1 wegens verandering van werkkring, terwijl 4 leer lingen werden overgeplaatst naar de le examenklasse nuttige handwerken. Leerlingen van 1 April—31 December 1914. Klasse. Bijlage 1. 11 Leerplan en onderwijzend personeel. In het leerplan werd een kleine wijziging aange bracht. De lessen in nuttige handwerken en machine- naaien werden gegeven door Mej. LEEMHORST m fraai handwerk door Mej. MEKKING, in teekenendoor Mej. VAN DOORN en Mej. HEINTGES. f. Cursus ter opleiding voor het examen fraaie handwerken. Leerlingen. Met januari kwam een leerling op school om zich in verschillende soorten van handwerken te bekwamen. Tengevolge hiervan werd op 1 Januari 1914 de cursus bezocht door 5 leerlingen. Twee vertrokken wegens ziekte, één werd met Apri bevorderd tot de 2e klasse. Met April werden aangenomen voor de le klasse 4 leerlingen, 1 Juli vertrok de leerling, die in Januari crekomen was, naar de Huishoudschool te Nijmegen 1 September kwam weder een leerling op school, die zich in verschillende technieken van 't handwerken wilde bekwamen, en in December werd nog éen leer ling aangenomen, die in 1917 het examen wil afleggen 31 December 1914 werd de cursus dus bezocht door 8 leerlingen. Leerplan en onderwijzend personeel. Het bestaande leerplan werd niet gewijzigd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 167