Bijlage I. Verzuim en gedrag. Werk zaam heden. Bijzon derheden. Vorden, 4 (e Hengelo, 1 te Voorst, 1 te Ruurlo, 1 te Goor en 1 te Ambt-Delden. Het gedrag was in het algemeen goed. Voor cate chisaties en godsdienstplichten wordt steeds verlof ge geven. Willekeurig verzuim kwam niet voor. Door den ongunstigen loop van de treinen in het begin van de mobilisatie kwamen enkele leerlingen vrij wat later op school en moesten ook vroeger van de school weg. Voortgegaan werd met de aanvulling van het meu bilair en het afwerken van het gebouw voor zoover het programma van onderwijs dat toeliet. In het lokaal van den motor is de houten vloer uitgebroken en in de plaats daarvan een vloer van gewapend beton aan gebracht. De fundeering voor een houtloods is gelegd en het lokaal dat van begin af voor lager onderwijs is bestemd, is afgeverfd. Behalve vele kleinigheden zijn o.m. zes nieuwe schaafbanken voor de timmer lieden gemaakt. Tengevolge van de mobilisatie konden de leeraren R. Renssen, W. Paalman en Dr. I. de Haas hunne functie niet waarnemen. In de plaats van den heer Renssen geeft de heer Berendsen diens lessen en in de plaats van den heer Paalman de heeren Schut en Huiskes. In de meubelmakerij krijgen 2 kinderen van Bel gische vluchtelingen onderwijs en in de schilders werkplaats 1. Op verzoek van Jhr. Mr. D. O. Engelen, zijn van October af gedurende 2 avonden per week 4 lokalen beschikbaar gesteld om daarin teekenonderwijs te geven Bijlage 1. 5 aan militairen die door de mobilisatie onder de wape nen zijn. Gemiddeld wordt door een 30 tal militairen daaraan deelgenomen. Reeds in een vorig verslag werd er op gewezen dat de aandacht van het Bestuur gevestigd is op uitbreiding van de vakken met dat voor opleiding van electriciens. Een uitgewerkt plan daarvoor is in behandeling geweest maar de onkosten die aan de uitvoering verbonden zijn verhinderden er gevolg aan te kunnen geven. De hoop blijft nu gevestigd op betere tijdsomstan digheden. II. Industrieschool voor Meisjes. Gedurende het jaar 1914 werden lessen gegeven aan de leerlingen van: a. De drie klassen van den 3-jarigen costuumcursus (diploma A). b. Den cursus ter opleiding voor het examen leerares in dameskleedermaken (diploma B). c. Den coupeuse cursus. d. Den damescursus in costuumnaaien. e. De 3 klassen van den 3-jarigen Woensdag- en Zaterdagmiddagcursus in nuttige en fraaie hand werken. Den cursus ter opleiding voor het examen fraaie handwerken. o. Den cursus ter opleiding voor het examen nuttige handwerken.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 164