Bijlage H. 2 In plaats van den overledene benoemde de Gemeen teraad den 2en Maart Mevrouw M. van Braambeek- Kopper, die de benoeming aannam, terwijl Mevrouw S. Spier-Euas haar mandaat in de Raadsvergadering van 14 December hernieuwd zag tot 1 Januari 1916. De Comissie verkoos voor het loopende jaar den Heer G. W. Ormel tot Voorzitter, den Heer J. Gim- BFRO tot 2e Voorzitter, den Heer K. F. WljGMANtot 2e en ondergeteekende tot le Secretaris. Overeenkomstig het bepaald in art. 15 van het Ko ninklijk Besluit van 16 Nov. 1900 (Staatsblad No. 200) werden de gewone vergaderingen geregeld gehouden. In de laatste vijf maanden van het jaar miste de Commissie het voorrecht haar medelid, den HeerJ G Suring, wegens de mobilisatie in haar midden te zien.' 49 maal ontving de Commissie een kennisgeving van den Heer Arrondissements-Schoolopziener, als be doeld in 2 van Art. 21 der Leerplichtwet. Van de 49 opgeroepenen verschenen er 22. 27 vol deden niet aan de oproeping. Zij werden schriftelijk gewaarschuwd en, zoo noodig, door een of meer leden der Commissie persoonlijk aangespoord tot betere na leving der wet. Van de bedoelde 49 Kinderen, die zich aan ernsti» schoolverzuim hadden schuldig gemaaki, bezochien 24 Bijlage H. 3 de Openbare School I, 9 de Openbare School F, 7 de Bijzondere School in de David Evekinkstraat, 6 de Katholieke Jongensschool, 2 de Katholieke Meisjes school en 1 de Openbare School E. Door den Heer Kantonrechter v/erden 12 personen tot eene geldboete of gevangenisstraf veroordeeld. Aldus vastgesteld in de vergadering van 5 Februari 1915. De Secretaris, J. A. SCHUTTE.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 161