24 een voorstel van den heer van Braambeek om aan een der scholen E of G een zevende leerjaar in te voeren. 28 Sept. Besluit tot intrekking van het Raadsbesluit d.d. 2 September 1913 No. 350 waarbij werd bepaald dat aan ééne der openbare lagere scholen een klasse voor achterlijke kinderen zal worden ingericht. Besluit het gedeeltelijk afbreken van de spits van den toren der Roomsch Katholieke kerk ondershands op te dragen aan J. W. Polman te Zutphen. 9 Nov. Afwijzend wordt beschikt op het adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken waarbij wordt aangedrongen op instelling eener officiëele voorveemarkt. Aanneming motie van den heer van Braam beek inzake werkloozenverzekering. De motie luidde: „De Raad, gehoord de bespreking daarover, „verzoekt Burgemeester en Wethouders zoo „spoedig mogelijk een voorstel te willen „indienen tot invoering van een tijdelijk „werkloozenfonds." Besluiten tot vaststelling der gemeentebe- grooting voor 1915 en der begrootingen voor de gasfabriek en de waterleiding voor dat dienstjaar. 14 Dec. Besluit tot het verleenen van eervol ontslag, op verzoek, aan Dr. A. J. Oort, als lid der- Commissie van Toezicht op het M. O., 25 onder dankbetuiging voor de in die functie aan de gemeente bewezen diensten. 14 Dec. Besluit aan het Bestuur der Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid het be drag waarmede de kosten van verbouwing der Ambachtsschool de raming hebben overschreden ter leen te verstrekken op dezelfde voorwaarden waarop de kosten van verbouwing zijn geleend. Archief. De assistent verleende in 1914 zijne medewerking bij verschillende onderzoekingen, die door personen van hier en elders in het archief werden gedaan. Het archief kreeg in 1914 geene aanwinsten, terwijl de bibliotheek met de volgende geschenken werd vermeerderd: 1. De in dit jaar verschenen werken der Koninklijke Akademie van Wetenschappen te Amsterdam. (Van die Akademie). 2. Catalogus der Bijbeltentoonstelling ter gelegenheid der herdenking van het 100-jarig bestaan van het Nederl. Bijbelgenootschap, Amsterdam 1914. (Van het Nederl. Bijbelgenootschap). 3. Rekeningen der Stad Nijmegen 13821543, uit gegeven door H. D. J. van Schevichaven enj. C. J. Kleijntjens, deel IV (15271531). Nijmegen 1914. (Van het gemeentebestuur van Nijmegen). 4. Elfde jaarverslag der Rijkscommissie tot het op maken en uitgeven van een inventaris en eene

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 15