Bijlage E. 32 1 Januari 1915 aan de beurt van periodieke aftreding, werd bij Raadsbesluit van 14 December ais lid der Commissie herbenoemd. Wegens vertrek uit deze gemeente verkreeg de Heer C. Deknatel op zijn verzoek eervol ontslag; in hem verloor de Commissie een zeer gewaardeerd lid. De vacature werd vervuld door de benoeming van den Heer D. Brouwer, die in October zitting nam; deze nam tevens het secreta riaat over van den Heer E. J. VOLKERSZ, die dit sedert Juli had waargenomen. De Commissie bestond op 31 December 1914 uit de Heeren B. E. Onderwater, C. Bijl, Dr. E. J. W. Holleman, W. J. Schillemans, E. J. Volkersz, J. Kruys Voorberoe, d. Brouwer, alsmede de Heeren E. TlELENIUS KRUYTHOFF en Dr. E. C. C. VAN Lennep, Schoolartsen. De Heeren Schoolopzieners van het District en het Arrondissement werden evenals de beide Schoolartsen geregeld geconvoceerd. De scholen werden geregeld bezocht. Aan Burgemeester en Wethouders werden verschil lende adviezen uitgebracht. Er werden 12 vergaderingen gehouden. De Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, B. E. ONDERWATER, Voorzitter. D. BROUWER, Secretaris. ZUTPHEN, 2 Februari 1915. Bijlage Va. VERSLAG van den Schoolarts der Openbare Scholen B/C, F en I over het jaar 1914. In het afgeloopen jaar is de gezondheidstoestand goed te noemen geweest en hebben besmettelijke ziekten zich in zeer sporadische gevallen voorgedaan; een grootere uitbreiding hebben deze ziekten niet ge kregen, waarbij de snelle en accurate hulp van den stedelijken ontsmettingsdienst geroemd moet worden. De schoolgebouwen en -meubelen ondergingen geen noemenswaardige veranderingen; de scholen B/C en I werden tijdelijk ingericht voor 't onderbrengen van militairen; na grondige herziening konden zij in onbe- vlekten toestand weder in gebruik worden genomen voor 't onderwijs. Enkele vloeren werden bij deze herziening geheel vernieuwd en is het jammer, dat de tijd en de omstandigheden niet toelieten van deze ge legenheid gebruik te maken, een beter soort vloer in te voeren, zooals bijv. in de R. K. School. Het was een begin geweest, om uit het systeem van schrob- vloeren te geraken.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 154