Bijlage E. 10 besloten had over te gaan tot het instellen van een bijzondere klasse voor achterlijke leerlingen met ingang van den cursus 1914/15, „een maatregel die deze en andere kinderen ongetwijfeld ten goede zal komen". Deze blijde illusie heeft ongeveer een jaar geleefd, want in zijn vergadering van 28 September 1914 be sloot de Raad tot intrekking van het vroegere besluit, in verband met het geringe aantal ter school gaande zwakzinnige kinderen (18). In Maart had de Com missie hierover nader geadviseerd, nadat een drietal leden zich persoonlijk van dit onderwijs op de hoogte hadden gesteld door een bezoek aan de P. J. Heye- stichting te Oosterbeek en aan de buitengewone school voor openbaar onderwijs te Arnhem. De Commissie spreekt de hoop uit, dat de oprichting van een toch zoo uitermate nuttige school niet voor goed uit de raadszaal dezer gemeente gebannen is, maar dat gun stiger tijdsomstandigheden hare verwezenlijking zullen bevorderen. De reorganisatie van het lager onderwijs kwam in de raadsvergadering van 16 Maart tot stand. De Raad besloot toen het volgende: School A wordt opgeheven en gecombineerd met school B/C; op deze gecombineerde school komen de leerlingen met hun 6e jaar, in de laagste 6 klassen jongens en meisjes; de 5 hoogste klassen alleen voor meisjes, die dus tot hun 17e jaar op deze school kunnen blijven. Deze 5 klassen blijven bestaan, zoo lang de behoefte daaraan blijkt te bestaan. School D blijft behouden, zooals zij nu is; zij zal dan in het vervolg ook opnemen de jongens van Bijlage E. 11 school B/C, die aan het einde van het 6e leerjaar niet naar H. B. S. of Gymnasium wenschen te gaan en toch nog onderwijs willen genieten. De scholen E, F, G, H en I blijven bestaan, hoe wel voor E en G nog mettertijd de mogelijkheid be staat van samenvoeging; school F in de Hoven blijft een min of meer afzonderlijke school. School H blijft gelegenheid bieden om na het 6e leerjaar nog gedurende twee jaar het onderwijs te verdiepen. Deze gelegen heid zal op school 1 voortaan geboden worden in een nieuw 7e leerjaar. Waar het 6e leerjaar 1 Maart mocht eindigen, zal de gelegenheid bestaan nog een half jaar op school te blijven, mits de stof in 6 jaar ver werkt is. Aangezien deze reorganisatie reeds 16 Maart tot stand kwam, ziet de Commissie de invoering dezer nieuwe regeling met verlangen zoo spoedig mogelijk tegemoet. De Raad dezer gemeente besloot in zijn vergadering van 28 September tot een wijziging van de verordening, regelende de bezoldiging van het onderwijzend perso neel aan de openbare lagere scholen, welk besluit door Gedeputeerde Staten bij bericht van 28 October werd goedgekeurd. Door deze wijziging werden van twee hoofden van scholen de aanvangsalarissen verhoogd, van alle hoofden de eindsalarissenvan alle onderwijzers zoowel aanvang- als eindsalaris; terwijl door hoofden en onderwijzers de maxima sneller bereikt kunnen worden in kortere, doch meerdere perioden. De salarissen zijn thans als volgt geregeld:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 143