Bijlage E. 6 lokalen van de Groote Sociëteit aan het Oudewand; 31 Augustus begon men met het inrichten, 4 September vingen de lessen aan. School B/C kwam in het leegstaand bovenhuis van t perceel Groenmarkt 21hier begon 4 September het onderwijs met halve schooltijden. School D zou komen in de catechisatielokalen in het Kerkstraatje; 5 September echter ontruimden de mili tairen deze school, die vervolgens werd schoongemaakt en weder voor 't onderwijs werd ingericht; onderwijl werd de vacantie aan school D verlengd tot 15 Sep tember. School E was reeds vroeger ontruimd n.I. op 31 Augustus; de militairen waren overgebracht naar de bovenlokalen van school G en de bewaarschool op den Paardenwal. De Rijksnormaallessen werden tijdelijk overgebracht naar lokalen der Ambachtsschool. De naai- en breischool naar school H, die onbezet was gebleven, 's avonds van 57 uur. Toen de mobilisatie begon, stond school E echter nat in de verf, zoodat dit werk hervat moest worden; om het onderwijs toch te doen aanvangen, werd dit, ingaande 3 September, gegeven in school H in de namiddaguren. School F was onbezet, zoodat hier het onderwijs op tijd kon aanvangen. School G maakte, na verlenging der vacantie tot 3 September, eveneens gebruik van school H in de namiddaguren; school G werd 5 September ontruimd en vervolgens schoongemaakt. Bijlage E. 7 School H was onbezet, maar stond de namiddag schooltijden af aan de scholen E en G; dit duurde tot 28 September. School 1 was 31 Augustus ontruimd, omdat door het vertrek der wielrijders de Waliënkazerne vrij kwam, waarvan ook de Hoogere Burgerschool profiteerde; de vacantie aan school 1 werd verlengd tot 9 Septem ber, waarna het onderwijs werd hervat. Geleidelijk kwamen in den loop der maand Septem ber de nog bezette scholen weer vrij en werd school E afgeverfd. 21 September werd school G weer be trokken, zeven dagen later was school E geheel klaar; 2 October kreeg school B/C de beschikking over haar eigen lokalen5 October eveneens school A, waarmee de normale toestand hersteld was. Een woord van dank vinde hier een plaats aan Burgemeester en Wethouders en de beide Schoolop zieners voor den verleenden steun, ook aan den Di recteur van Gemeentewerken, die met bekwamen spoed alle Hoofden ten dienste stond in het overbrengen der leermiddelen en bij het schoonmaken der verschillende gebouwen; ook aan de Hoofden der scholen, die be reid waren ondanks de vele moeilijkheden en onge makken het onderwijs te doen aanvangen; eveneens aan de eigenaren der verschillende lokaliteiten, die zij met de meeste bereidwilligheid afstonden. Was alzoo de oude toestand, wat de lokaliteit be treft, hersteld, een ander ernstig gevolg der mobilisatie bleef zijn invloed doen gelden n.I. dat vele leerkrachten hierdoor aan het onderwijs werden onttrokken. Aan vankelijk werd in dezen toestand voorzien door com-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 141