Bijlage E. 4 een zeer nauw straatje met een betrekkelijk groot ver keer van voertuigen, wat een groot gevaar oplevert bij de opstopping der leerlingen (164) voor en na schooltijd. School F bezit nog twee lokalen, die niet aan de eischen voldoen, in twee andere valt het licht van rechts in. De Roomsch-katholieke jongensschool onderging een groote verbetering door de bijbouwing van twee ruime lokalen. Leermiddelen. De leermiddelen verkceren in goeden staat; de aan schaffing echter kan vermoedelijk anders en beter ge regeld worden. Vooral een vluggere bediening ware gewenscht, omdat dit laatste een vermindering in de aanvrage als gevolg kan hebben. De Commissie zal hare aandacht aan deze zaak wijden. Schoolbibliotheken. De schoolbibliotheken bleken bij voortduring de leerlingen te trekken, dank zij de goede zorgen door een of meer uit het personeel der school daaraan ge wijd. Op school H werden ongeveer 1700 boeken uitgegeven. Een verbetering in de bergruimte op school E zou wenschelijk zijn. Schoolvergaderingen. Alle openbare scholen hielden het minimum aantal der voorgeschreven schoolvergaderingen, n.l. 3. Onderwijs. De bezetting der scholen wegens de mobilisatie heeft Bijlage E. 5 zeer belemmerend gewerkt op de hervatting van het onderwijs na de zomervacantie. In de vergadering der Commissie van 11 Augustus werd besloten aan Burgemeester en Wethouders te vragen, welke maat regelen zij dachten te nemen om het onderwijs te doen hervatten en dat, zoo het Burgemeester en Wet houders aangenaam ware, de Commissie bereid was hiervoor zorg te dragen. Van Burgemeester en Wethouders werd daarop ant woord ontvangen dato 13 Augustus, dat het hun zeer aangenaam zou zijn, indien de Commissie stappen deed in de bedoelde richting. De voorzitter der Com missie nam op zich naar geschikte lokaliteiten om te zien en vond al spoedig verschillende lokalen, zoodat hij op de volgende vergadering der Commissie dato 19 Augustus kon mededeelen, dat hij 1350 kinderen kon onderbrengen. Op die vergadering waren ook de hoofden der scholen verzocht tegenwoordig te zijn, wien door den voorzitter de verschillende lokalen werden aangeduidzij werden verzocht deze te gaan bezichtigen met het oog op de indeeling der klassen en in een volgende vergadering hunne bevindingen mede te deelen. De Districtsschoolopziener werd van deze voorloopige maatregelen in kennis gesteld en kon er zich mede vereenigen. Op de vergadering van 24 Augustus, waar de school opzieners van het district en het arrondissement aan wezig waren evenals de hoofden, werden de verschil lende bezwaren behandeld en kwam men na eenige besprekingen tot overeenstemming School A zou ondergebracht worden in de boven-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 140