Bijlage D. Het eene gedeelte bleef bestemd voor het onderwijs in het Handteekenen, de inrichting werd echter geheel veranderd, zoodat thans het licht van links invalt; een nieuwe gas verlichting werd aangebracht en ook hier werden de lange ouderwetsche banken ver vangen door tweepersoons banken. In het andere gedeelte werd een nieuw klasselokaal ingericht, terwijl tevens de con ciërgewoning met een tweetal kamertjes kon worden uitgebreid. Een der klasselokalen werd ingericht voor het onderwijs in aardrijkskunde; het naast dit lokaal gelegen vertrek, dat tot nu toe gedeeltelijk als meisjesvestiaire in gebruik was, werd bestemd voor kaarten- en platen- kamer. De inrichting van deze beide lokalen is echter tengevolge van de afwezigheid van den betrokken leeraar, nog slechts eene voorloopige. De gewone herstellingen hadden verder ge regeld plaats; de directeurskamer werd op nieuw behangen en van een nieuw gasor- nament voorzien. Het straatrumoer in de Waterstraat blijft nog steeds hinder voor het onderwijs opleveren. Leermiddelen. Met het oog op de tijdsomstandigheden werd na de groote vacantie slechts het aller noodzakelijkste aangeschaft. De verzameling leermiddelen werd uitge breid voor: Bijlage D. 19 Natuurkunde met: 1 vuurpomp. Plant- en Dierkunde met: 1 stel baleinen van een walvisch. 1 Zoölogische Wandtafel van Prof. Dr. P. Pfurt- scheller: de baars. Aus der Heimat jahrgang 1914, Prof. Dr. F. W. Müller, Bau und Entwic- kelung des menschenli- chen Körpers. (Geschenk van de Com missie van Toezicht). Aardrijkskunde met: 1 doos praeparaten, be trekking hebbende op de koffiecultuur. (Geschenk). Bibliotheek. Aangeschaft werd E. J. Banfield, Bekentenissen van een strand vonder. (Geschenk). A. B. Lloyd, Van Oeganda naar Khartoem. (Geschenk). A. Macdonald, Op zoek naar Eldorado. (Ge schenk). I. Boudier-Bakker, Kinderen. I. Boudier-Bakker, Het hoogste recht. P. C. Boutens, Beatrijs. M. J. Brusse, Het nachtlicht van de zee. H. Conscience, Baas Gansendonck. H. Conscience, De loteling. F. van Eeden, Paul's ontwaken. F. van Eeden, Grassprietjes.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 132