lé>o Bijlage D. 16 toch gegeven en wel: de lessen in stelkunde in de 1ste klasse door den heer Ch. C. Daonelie, die in de 2de, 3de 4de en 5e klasse door den directeur en de lessen in aardrijkskunde in de 1ste en 2de klasse door den heer W. WlJOA, die in de 3de, 4de en 5de klasse door den heer D. Brouwer. Op 12 October kon het eigen gebouw gelukkig weder worden betrokken; alle les sen, ook die in gymnastiek, werden hervat en alle klassen konden weder in 2 parallel- afdeelingen worden gesplitst. Van dien datum af is het onderwijs in stelkunde gegeven in de klassen 1 en II door Mej. E. D. Bruins, in klasse lila door den heer Ch. C. Dag- NELIE en in de klassen IIIb, IV en V door den directeur. Het onderwijs in aardrijks kunde is in alle klassen gegeven door den heer M. L. POLAK. Met het oog op de gebrekkige dienstrege- ling der treinen konden in het belang der buiten-leerlingen tot 1 November de lessen niet gegeven worden op de uren in pro gramma en op lesrooster vermeld. Aanvang en einde der lessen werden 20 minuten later gesteld, terwijl op Woensdag- en Zaterdag morgen lessen van 45 minuten werden ge geven. Gebouw. Gedurende en na de groote vacantie heeft het gebouw groote verbeteringen ondergaan. Het klasselokaal naast den hoofdingang Bijlage D. 17 werd weggebroken, zoodat een ruime vesti bule ontstond; in deze werd een rijwielen- rek opgesteld dat goed voldoet; tevens ont stond hierdoor gelegenheid om een klein vertrek voor den Concierge in te richten wat voor het goede toezicht zeer bevorder lijk is. Het lokaal voor Plant- en Dierkunde werd veranderd in een klasselokaal. De inrichting van het Natuurkundelokaal werd gewijzigd; experimenteertafel en banken kregen een andere plaatsing, beter in over eenstemming met den lichtinval; de experi menteertafel werd, geheel vrij van het overige gedeelte van het gebouw, op beton gefun deerd, de verouderde lange banken werden vervangen door tweepersoons banken. Het lokaal voor Rechtlijnig teekenen werd door een tusschenwand in twee gedeelten verdeeld. Het grootste gedeelte bleef be stemd voor het Rechtlijnig teekenen; de tee kentafels werden echter gemoderniseerd en een nieuwe gasverlichting aangebracht. Het andere gedeelte werd bestemd voor het onderwijs in Plant- en Dierkunde; dit verkreeg hierdoor de beschikking over een ruim en goed verlicht lokaal. De vroegere modellen- kamer kon ingericht worden voor het natuur historisch kabinet. Het Handteekenlokaal werd eveneens door een tusschenwand in twee gedeelten gesplitst.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 131