7S0 Bijlage D. 14 1 mannelijke is volontair op een gemeente secretarie. 1 is tengevolge der mobilisatie onder de wapenen geroepen en heeft tenge volge daarvan nog geen beslissing genomen. Verorde- Bij Raadsbesluit van 8 Juni 1914 werd de Vorordening regelende de bezoldiging van directeur, leeraren en bedienden aan de Hoo- gere Burgerschool te Zutphen (Gem. blad no. 214) gewijzigd. Toegevoegd werd de bepaling: „Bij eerste aanstelling kan op voor stel van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Ouderwijs, den Inspecteur van het Middelbaar Onderwijs gehoord, een hoo- gere jaarwedde worden gegeven, dan in deze verordening is bepaald". Tevens werd art. 15 geschrapt, zoodat in het vervolg de bezol digingen aan Hoogere Burgerschool en Bur geravondschool voor leeraren, die aan beide inrichtingen onderwijs geven, niet meer met elkander in verband staan. Programma. Gedurende het schooljaar 1914—1915 werd wederom het onderwijs in de werktuigkunde in de 4de klasse opgedragen aan den leeraar in de wiskunde, den Heer Ch. C. DAGNELIE, terwijl de directeur dat in de 5de klasse voor zijne rekening nam. De lessen in Practische scheikunde in de 4de klasse zijn vervallen, maar thans ontvangt elke afdeeling der 5de klasse 2 uren per week les in dit vak. Bijlage D. 15 Het aantal uren voor de Engelsche taal en letterkunde is met 1 uur in de 4de klasse vermeerderd. Hoewel er onder de leeraren geen ziekte verzuim plaats had, werd toch de geregelde gang van het onderwijs vaak ernstig gestoord, eerst door eenige vacatures, later in nog sterkere mate tengevolge der mobilisatie. Bij den aanvang van het nieuwe school jaar kon het gebouw tengevolge van het gebruik door de militairen en van de ver bouwing niet betrokken worden. Het onder wijs is toen tijdelijk tot 12 October in het gebouw van het Gymnasium gegeven; hier waren echter slechts 7 lokalen beschikbaar zoodat de parallelafdeelingen der 2de, 3de en 5de klasse gecombineerd moesten worden; het onderwijs in Hand- en Rechtlijnig teekenen werd gegeven in de localen der Practische Ambachtsschool. Het onderwijs in Gymna stiek moest vervallen omdat ook de Gymna- stiekschool door de militairen in gebruik was genomeneveneens het onderwijs in Prac tische scheiknnde bij gebrek aan een voor dat onderwijs geschikt lokaal. Het onderwijs in natuurkunde, scheikunde en natuurlijke historie moest bovendien zoo goed als zonder hulpmiddelen gegeven worden. Ondanks de afwezigheid van de leeraren H. F. C. BOS en G. j. STIEBER tengevolge der mobilisatie, zijn alle lessen in stelkunde en aardrijkskunde

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 130