18 Gelderland van 2 Seplember 1914, No. 26 tot onthou ding der goedkeuring aan deze Verordening, is aan de Kroon, bij Raadsbesluit van 28 September 1914 No. 440, verzocht bedoeld besluit van Gedeputeerde Staten te willen vernietigen en de goedkeuring alsnog te willen verleenen. Belangrijkste zaken in den Raad behandeld. 5 Januari. Besluit tot benoeming voor het jaar 1914 van den heer Mr. G. M. van Voorthuijsen tot vijfde lid van het scheidsgerecht voor de werklieden in dienst der gemeente. Besluit tot benoeming van den heerA. Vel- ders tot lid der commissie van bijstand voor de gasfabriek en waterleiding. Besluit tot aankoop eener inschrijving op het 3% Grootboek der Nationale Schuld tot een nominaal bedrag van f 1000, 2 Februari. Besluit voor den tijd van drie jaren, in gegaan 11 November 1913 te verleenen de inkomsten uit eene der Stads-Doctorale Prae- benden aan R. A. Koopmans, student in de geneeskunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. 2 Maart. Besluit tot benoeming van Mevrouw M. van Braambeek—Kopper tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Besluit tot onttrekking van een stuk open baren grond aan de Rozengracht aan den publieken dienst. 19 16 Maart. Verworpen werd het voorstel van Burge meester en Wethouders tot oprichting eener school voor M. U. L. O. Besloten werd School D in haar tegenwoordigen vorm te hand haven. Voorts werd in beginsel besloten de scholen A en B/C te combineeren tot eene zesklassige school voor jongens en meisjes met vijf vervolgklassen alleen voor meisjes. Op deze school zullen kinderen worden toegelaten die den leeftijd van zes jaar be reikt hebben. Het leerplan zal omvatten de vakken a—k, l—q en s van art. 2 der Wet op het Lager Onderwijs. Bij de be handeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders om de scholen EI in haren tegenwoordigen vorm te behouden werd een voorstel van den heer van Braambeek om de scholen E, G en I tot zesklassige scholen met een vervolgjaar te hervormen, verworpen. Een voorstel van den heer En gelen van nagenoeg dezelfde strekking werd eveneens verworpenaangenomen werd daarentegen een voorstel van den heer Binnendijk tot invoering van een 7de leer jaar op school I. Ook werd aangenomen een voorstel van den heer Engelen strek kend om Burgemeester en Wethouders uit te noodigen voorstellen te doen omtrent Handelsdagschoolonderwijs. 6 April. Besluit tot het verleenen van eervol ontslag, op verzoek, aan Mr. H. C. van Hanswijk

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 12