Bijlage B. 24 in Februari door de Commissie bezocht en maakte op de leden een zeer gunstigen indruk. In 1914 werd reeds 72 maal van den oven gebruik ge maakt tot ontsmetting van lijf- en andere goederen, toebe- hoorende aan inwoners dezer gemeente en wel: Wegens diphteritis febris typhoidëa 7 maal roodvonk 2 tuberculose 21 scabies 6 kanker 3 onrein 4 onbekende ziekten 23 lupus 1 wondinfectie 1 waaronder 1 twijfel achtig geval. Voorts heeft de gemeentelijke ontsmettingsdienst buiten de gemeente in 1914 verricht 11 woningontsmettingen en werd de ontsmettingsoven 31 maal gebruikt tot ontsmetting van lijf- en andere goederen uit naburige gemeenten. De ontsmettingsdienst beschikt ook nog over een locali- teit in de stad, ingericht als een eenkamerwoning, waarin alles aanwezig is om een gezin een dag te huisvesten. Hierin bevindt zich eet- en drinkgereedschap, gelegenheid tot koken, een slaapgelegenheid voor kinderen, privaat enz. In dit vertrek worden gezinnen, wier woning ontsmet moet worden, tijdelijk ondergebracht, waardoor voorkomen wordt, dat zij bij anderen een onderkomen zoeken. Ook in dit jaar kwamen nog niet tot uitvoering de Bijlage B. 25 wijzigingen en uitbreidingen van het gebouw dienende tot verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten (Lazareth). De Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs richtte tot de Gezondheidscommissie het verzoek haar een advies te verstrekken omtrent den toestand van het voor malige Burger-Weeshuis op het Hagepoortplein, met het oog op het bestaande plan om dit gebouw tijdelijk voor het geven van openbaar onderwijs in te richten. Zij wenschte van de Commissie te weten, of naar hare meening dit gebouw geheel ontsmet en zuiver is, zoodat het zonder de minste vrees voor eenige besmetting voor het beoogde doel in gebruik kon worden genomen. De Gezondheids commissie meende dat het niet op haar weg lag aan de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs het ge vraagde advies uit te brengen, en gaf haar daarvan kennis. De Commissie heeft in Juli een bezoek gebracht aan de Militaire Ziekeninrichting, gelegen in het Kerksteegje. De indruk die zij van deze inrichting tot verpleging van zieke militairen kreeg, was niet onverdeeld gunstig. Het komt haar noodig voor, dat hierin eenige verbeteringen worden aangebracht. Zij meende evenwel met het oog op de bizon- dere tijdsomstandigheden, die kort daarna intraden, op de uitvoering daarvan voorloopig niet te mogen aandringen. Door eene subcommissie werd een bezoek gebracht aan het voormalige Burger-Weeshuis, ten einde te onderzoeken of de reiniging en ontsmetting van dit gebouw, nadat het niet meer voor militair gebruik werd gebezigd, volledig had plaats gehad. Dit onderzoek leidde haar tot de over-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 105