let- Bijlage B. 18 Geadviseerd werd de bedsteden uit te breken en door het vergrooten der ramen meer gelegenheid tot ventilatie te maken, terwijl de huurder van het aanliggend perceel toezegde tot verbetering te zullen medewerken, door de mestverzameling geregeld op te ruimen. Ook in dit jaar werd voortgegaan met het verzamelen van gegevens betreffende de wijzigingen die de 1-, 2- en 3kamerwoningen sedert de eerste opneming hebben onder gaan en omtrent de later gebouwde en gewijzigde woningen. De Commissie hoopt in het volgend jaarverslag de re sultaten van dezen arbeid te kunnen vermelden. Reeds nu kan hier worden medegedeeld, dat van de 2212 in 1906 onderzochte woningen er 205 niet meer voor bewoning worden gebruikt, hetzij wegens onbewoonbaarverklaring of afbraak, hetzij wegens inrichting tot bergplaats, werk plaats, stal, kantoor, e. d. Van de overblijvende 2007 stuks 1-, 2- en 3kamerwoningen stonden ledig 28 stuks 1 kamerwoningen, 19 stuks 2kamer- woningen en 8 stuks 3kamerwoningen, in totaal dus 55 woningen (2,7 terwijl er in 1906 van 2212 woningen 155 stuks (7 onbewoond waren. HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten, niet vallende onder de Woningwet, voer- en vaartuigen. Hieromtrent valt niets te vermelden. Bijlage B. 19 HOOFDSTUK VI. Scholen, fabrieken en werkplaatsen. a. Scholen. De Hoogere Burgerschool onderging eenige verbouwing door het uitbreken van een leslokaal, het veranderen van teekenzalen in leslokalen en het uitbreiden der conciërge woning. b. Fabrieken en werkplaatsen. Aan de Commissie is door Burgemeester en Wethouders kennis gegeven van elf verzoekschriften bij hen ingekomen of door hen ingezonden ingevolge Art. 6 der Hinderwet. Zij betroffen de volgende gevallen: 1. Het uitbreiden en wijzigen van eene door gas- kracht gedreven houtzagerij en schaverij aan den Tadama- singel No. 3, door bijplaatsing van schaaf- en slijpmachines. 2. Het uitbreiden van eene drukkerij aan de Zaadmarkt No. 100, door het bijplaatsen van een gasmotor van 8 P.K. 3. Het vervangen van de beide bestaande gasmotoren in eene vleeschwarenfabriek aan de Waterstraat No. 35, door een zuiggasmotor van 25 P.K. 4. Het oprichten van eene door gaskracht gedreven koffiebranderij in een perceel aan de Laarstraat No. 22. 5. Het vervangen van de stoommachine in den koren molen Kruisstraat No. 82, door een zuiggasmotor van 20 P.K.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1914 | | pagina 102