Bijlage B. 12 tevens toezegging dat dergelijke stankverwekkende been deren niet meer zouden verladen worden. Een bewoner van de Spittaalstraat klaagde dat tot de bovenwoning van een door hem gehuurd perceel, een pri vaat behoorde dat licht noch lucht had. Daar deze boven woning reeds geruimen tijd onbewoond was, behoefde deze klacht niet onmiddellijk in behandeling genomen te worden. Door een klacht van een bewoner van een perceel, ge legen in de Roodètorenstraat in de nabijheid eener slacht plaats over stank van slachtafval, werd de aandacht der Commissie er op gevestigd, dat eenige slagers nog geen gebruik maakten van dc door de Gemeente-reiniging koste loos ter beschikking gestelde tonnen, waarmede het be waren en vervoeren van den slachtafval reukeloos geschiedt. Zij vond hierin aanleiding bij die slagers een onderzoek in te stellen op welke wijze zij hun slachtafval bewaarden en vervoerden en of zij zulks deden om geldelijk voordeel of om andere redenen. Uit dit onderzoek is gebleken, dat de tonnen die door de slagers gebruikt worden niet gesloten zijn met behoor lijk luchtdicht sluitende'deksels en dat het niet gebruik maken van de diensten der Gemeente-reiniging door hen, op eene enkele uitzondering na, niet geschiedt uit geldelijk voordeel, doch dat of de eigen wijze van vervoer voor hen gemakkelijk is, óf, dat het hoofdbezwaar voor hen gelegen is in de te kleine afmetingen van de gemeente- ton. De Commissie vertrouwt dat enkele hunner na de gehouden bespreking, waarbij zij gewezen werden op de Bijlage B. 13 minder hygiënische wijze waarop zij den slachtafval be handelen, er nog toe zullen overgaan van de tonnen der gemeente gebruik te maken, ook om reden de gemeente voornemens is in 1913 eenige grootere tonnen aan te schaffen. Mochten op den duur klachten als bovenvermelde niet uitblijven, dan zou het overweging verdienen het gebruik van de gemeenteton bij verordening verplichtend te stellen. d. Begraafplaatsen. Het bleek noodig op de Algemeene Begraafplaats een lijkenhuisje te bouwen; in den loop van dit jaar werd daartoe overgegaan. HOOFDSTUK IV. Volkshuisvesting. Door het bestuur der Algemeene Spaarkas werd aan den Gemeenteraad het verzoek gericht van haar in eigendom, onderhoud en beheer onder eenige nadere voorwaarden over te nemen, twee straten en een landweg gelegen aan den Weg naar Warnsveld, terwijl indien dit verzoek werd ingewilligd, de Spaarkas zich bereid verklaarde aan de Gemeente af te staan verschillende perceelen grond met opstal, ter groote van 3.79 Are gelegen aan de Polsbroek en Lievenheersteeg. Het bestuur der Spaarkas wees er op dat dit voorstel ook in het belang is der Gemeente, omdat daardoor de mogelijkheid ontstaat een open terrein te krijgen in eene

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1912 | | pagina 94