Bijlage L. 6 III. hoogte 9 c.M., halswijdte 6£ c.M., omvang 26 c.M.; IV. hoogte 7i c.M., halswijdte 7 c.M., omvang 28 c.M.; October. Ten geschenke van den heer H. L. Ketjen te Zutphen: Koperen penning van Holland, uit 1577; aan de voor zijde het wapen van Holland, aan de keerzijde de Hol- landsche Maagd in den tuin. Ten geschenke van Mevrouw Balland te Zutphen: Beddenwarmer, van rood koper met houten steel uit de 18e eeuw; Fransch werk niet onmogelijk. Ten geschenke van Mevrouw Balland te Zutphen: Kachelschermpje uit het begin der 19e eeuw. November. In bruikleen van de Gemeente: 2 Brandemniers en 4 harskransen, omstreeks 1850 nog in gebruik bij de brandweer. Ten geschenke van den heer Banning te Zutphen: Verschillende munten, waarvan geene tot Zutphen, Gel derland of Nederland behooren, die niet in het museum aanwezig zijn. December. In bruikleen van den heer W. H. Schukking te Zutphen: Belknop van ijzer, uit de hand gesmeed, uit het begin der 19e eeuw. Aangekocht door de museum commissie: Kleerenkist van eikenhout, aan de voorzijde gesneden; met het jaartal 1761 in ijzer op het deksel; hoogte 89 c.M., breedte 63 c.M., lengte 124 c.M. Aangekocht door de museum commissie: Looden noodmunt van 3 sols, geslagen tijdens het beleg van Zutphen, Sept.—Oct. 1586, toen de Spaansche be velhebber Taxis in de stad lag, met opschriftmoneta(?) in Obsidio Sutphaniae anno 1586 Taxis. Bijlage L. 7 Gehouden tentoonstellingen over het jaar 1910. Van 4 tot en met 10 Januari tentoonstelling van de Ver- eeniging Pictura Veluvensis, te Renkum. Van 8 tot en met 19 Februari tentoonstelling van Cari- caturen van den illustrator Halm. Tijdens de maand Februari tentoonstelling van repro ducties naar schilderijen van de Rembrandt-tentoonstelling in 1898. Welwillend ingezonden door den heer J. L. Spier te Zutphen. Van 10 tot en met 20 Maart tentoonstelling van de Gooi- sche Schilders Club de Tien, schilderijen, teekeningen, etsen en aquarellen. Verkocht een schilderij 250,en een ets 17,50. Van 6 tot en met 15 April tentoonstelling van geschil derde en geteekende portretten en schilderijen door Johannes Linse te Den Haag. Van 17 April tot en met 1 Mei tentoonstelling van schil derijen, penteekeningen, etsen en aquarellen, door Eng. Rensburg te Rotterdam. Van 17 Juni tot en met 1 Juli tentoonstelling van schil derijen en teekeningen door David Schulman te Laren. iGooi.) Van 27 Juli tot en met 6 September tentoonstelling van aquarellen door den heer W. Staring te Zutphen. Van 4 tot en met 29 Augustus tentoonstelling van Hin- delooper Kunstnijverheid door P. Gerbenson, te Leeuwarden. Verkocht voor f 293,25. Van 16 tot en met 26 October tentoonstelling van schil derijen en teekeningen door Jan Kruidenier te Vlissingen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 163