74 2. de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade, 3. de Marschpoortbrug, 4. de brug over de Berkel bij de Barllieze, 5. de brug over de Binnengracht bij de Spittaal straat, 6. de brug over de Binnengracht bij de Laarstraat, 7. de brug over de Binnengracht bij de Halvemaan straat, 8. de brug over de Binnengracht tusschen den Boompjeswal en de Polsbroek, 9. de Diezerbrug, 10. de brug over de Hoofdgracht bij de Spittaalstraat, 11. de brug over de Hoofdgracht bij de Laarstraat, 12. de Berkelbogen, 13. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel, 14. de brug of duiker in den Buitensingel, 15. de ijzeren draaibrug over den Noorderhaven, 16. de brug of duiker over de beek in den weg naar Emmerik, 17. de groote brug over de beek bij de weide Hel bergen, 18. de kleine brug aldaar, 19. de Oostveensche brug, 20. de brug in den weg naar Tonden, 21. de duiker in den weg naar Laren, 22. de duiker in den landweg langs het Galilée, 23. drie duikers in den Vierakkerweg, 24. twee duikers in den afweg, losplaats op de Lage Waarden. Ten einde de vernieuwing van de bedekking der 75 IJsselbrug nog dit jaar te kunnen afwerken, werd bij de vaststelling der begrooting een post hiervoor met 10000,verhoogd. Die vernieuwing is volgens bestek No. 679 aanbe steed voor 12935, In het geheel werd vernieuwd 1066 M2. eikenhouten onderdek, dik 7 c.M., en 1004 M2. bovendek met ge- creosoteerde beukenblokjes, terwijl de bedekking der brugvallen ter oppervlakte van 64 M2. werd vernieuwd met schroten; ook een groot gedeelte der verhoogde voetpaden werd vernieuwd of belangrijk hersteld. Voorts werden nog vernieuwd de stootbalken der beide brugvallen. Onderzoek van de oplegging der groote spanning werd noodig geacht. Het werd verricht door den met het spoorwegbrugonderzoek belasten ambtenaar der Staatsspoorwegen met gebruikmaking van de werk tuigen dier Maatschappij. De verschillende rollen zijn toen schoongemaakt en van nieuwe tappen voorzien; de kosten daarvan hebben bedragen 248,04. De voegen in de parapetmuren langs den Weste lijken oprit werden uitgehakt, opnieuw gevoegd en de afdekking werd hersteld. Van de Oostveensche en de Tondensche bruggen werden de dekken en leuningen vernieuwd en werd het verfwerk overgeverfd. Het onderhoud geschiedde naar behooren en de -bruggen verkeeren in goeden toestand. Het totaal der onderhoudskosten bedroeg met in begrip van de IJsselbrug 15920,20'/2.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 39