68 der beek ruim een hal ven meter lager dan voorheen. Niettegenstaande deze groote schoonmaak zal de Polbeek, wegens het uit- en nazakken van modder, de eerste jaren nog veel aan onderhoud kosten, aan gezien zij minstens twee maal per jaar zal moeten worden nagezien en op diepte gehouden. De kosten van bovengenoemde werken hebben be dragen 1180,20. Ook de overige leidingen werden naar behooren schoongemaakt en verkeeren in goeden toestand. Het is te voorzien, dat in verband met de aangebrachte rioleering in de Hoven, naar de spoorgracht langs de Muizerswaard, het gedeelte spoorgracht langs den Ooster spoorweg tot aan de Voorstondensche beek, beter schoongehouden zal moeten worden en dit in het belang eener betere en spoedige afwatering van de Hoven, door de Gemeente zelve zal moeten worden verricht. De in vorige verslagen vermelde werken tot ver betering der rioleering en van de spuiïng der Buiten gracht werden voortgezet. Het laatste gedeelte daarvan, het maken van een ijzeren gronduiker of zinker door de Buitengracht met de daarbij behoorende werken, bestaande in het ver binden der aanwezige riolen en het maken der toe gangskokers werd aanbesteed voor 2380,en is nog in uitvoering. De afwerking is verhinderd door hoogen waterstand, doch zal bij gunstige omstandig heden spoedig voltooid opgeleverd worden. Sluizen en Stuwen. 1. de Hoendernestersluis in den Vliegendijk, 69 2. de sluis in de Lage Waarden tot afwatering der Oekensche beek, 3. de sluis met pompkelder voor de bemaling der Lage Waarden, 4. de sluis op de Marsch in de Hel, 5. de twee sluizen in de Binnengracht, 6. het sluisje of de waterkeerende duiker in de kade langs de Beugelwaard bij de schietbaan op de Marsch, 7. het sluisje in de Berkelwandeling en de water keerende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel, achter den tuin van Wigman, dienende tot spuiïng der gracht om en bij het Ziekenhuis, 8. de stuw tusschen Berkel en Hoofdgracht, achter school H, 9. de twee waterkeerende duikers in de Noorder havenstraat en in het Coenenspark, 10. de waterkeerende duiker in de gracht achter de mestplaats en de vijf duikers met afsluitingen en stuwen voor afwatering van de bleekerij aan den Warnsveldschen weg, van de gronden op het Galilee en van de gracht om de Begraafplaats, 11. de 5 ijzeren afsluiters der riolen in den Jacob Damsingel, den Deventerweg, de Spittaalstraat, de Polsbroek en de Groensteeg, dienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater, 12. het sluisje in den zomerdijk aan den Enimerik- schen weg, in gemeenschap met Henny c.s., 13. de stuw in het riool achter het Gasthuis in de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 36