54 16. het machinegebouw aan den Graaf Otto Singel (hoek Groensteeg.) 17. de lokalen in gebruik bij de Naai- en Breischool aan den Paardenwal. 18. de lokalen in gebruik voor het Witte Kruis. 19. de bergplaats voor brancards en voor het rijtuig, bestemd voor het vervoer van besmettelijke zieken, aan de Rosmolensteeg. 20. het keurlokaal voor publieke vrouwen aan de Rosmolensteeg. 21. de ruïne over de Berkel. 22. 6 publicatieborden. 23. 26 urinoirs en twee openbare privaten op diverse plaatsen. 24. 27 watertrappen en spoelingen. In het Gemeentehuis werd het tonnenstelsel opge ruimd, de beerput schoongemaakt en heisteld en de privaten met zelfwerkende waterspoeling voorzien met een afvoerriool. In verschillende lokalen werd de waterleiding bij de handwaschbakken aangebracht. Op de Secretarie en het archief werden nieuwe kas ten gemaakt en eenige verbeteringen aan het overige meubilair aangebracht, terwijl in het bureau Burgerlijke stand een nieuwe schoorsteen werd gebouwd. De deuren van den hoofdingang werden vernieuwd, de achtergevel werd geverfd. De toegangen der Raadzaal werden van dubbele deuren voorzien en voor de zaal zelve werd een vul kachel aangeschaft. Voor den Controleur der Gemeentebelastingen werden 55 bureaux ingericht in het gebouw, waar de Raad van Beroep zetelt. Overigens werden de verschillende gebouwen naar behooren onderhouden; zij verkeeren in goeden toe stand. Torens. De leibedekking van den Nieuwstadstoren vorderde herstelling. De bliksemafleiders werden beproefd. De onderhoudskosten hebben bedragen 143,16 Gebouwen, bestemd voor openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende: 1. de Bewaarschool op den Paardenwal. 2. de Bewaarschool in de Hoven, met woning voor de onderwijzeres. 3. School A aan de Lombardsteeg en het Oudewand. 4. B/C aan de Gasthuisstraat. 5. D aan den Tadamasingel. 6. E in de Polsbroek. 7. F in de Hoven. 8. G. in de Waterstraat. 9. H. aan de Louisa-Singel. 10. I aan de David Evekinkstraat. 11. de Gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein. 12. de lokalen voor de Rijksnormaallessen boven de school in de Waterstraat.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 29