36 13 December. Wijziging van het Reglement voor de Ge meentelijke Teekenschool. Besluit tot aanvulling van- en tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven der Gemeente-begrooting voor 1909. Verwerping voorstellen de Blécourt e.a. tot wijziging der reglementen van het Bornhof, het Burgerweeshuis en het Oude- en Nieu we Gasthuis en staking van stemmen over het voorstel tot wijziging van art. 30 en 31 van het reglement van het Bornhof. Machtiging aan Burgemeester en Wethou ders tot betaling van twee rekeningen over 1906 van F. A. Neuman te Eschweiler, ten laste der Gasfabriek. Wijziging Politieverordening. Opheffing onbewoonbaarverklaring van woningen aan de Beekstraat, toebehoorende aan F. R. Meister. Verleening eener jaarlijksche gratificatie van ƒ270,— aan de Wed. J. Ff. Bolck-Grotenhuis. 24 December. Verhuring van het huis Oude Wand No. 20 aan den Staat der Nederlanden gedurende den tijd van 1 Februari 1910—1 Septem ber 1910 en gratis in gebruikgeving van een huis aan den Geweldigershoek. Benoeming van Jhr. van der Does te Oos terbeek tot lid der Commissie, belast met het onderzoek naar de meerdere of mindere deugdelijkheid van het door den Directeur der Gasfabriek gevoerd beheer. (Niet aan genomen.) 37 24 December. Aangehouden de stemming over het voor stel de Blecourt e.a. tot wijziging van art. 30 van het Reglement van het Bornhof en verwerping van het voorstel de Blécourt e.a. tot wijziging van art. 31 van dat reg lement. Verwerping voorstel Engelen—Altena tot wijziging der verordening, regelende het herhalingsonderwijs. Archief. Evenals vorige jaren werden ook dit jaar door den assistent weder verschillende inlichtingen uit het oud archief aan stadgenooten en vreemdelingen verstrekt. De bibliotheek werd in 1909 vermeerderd met: 1. De in dit jaar verschenen werken der Koninklijke Akademie van Wetenschappen te Amsterdam. (Geschenk van die Akademie.) 2. Jaarverslag van het Krijgsgeschiedkundig archief van den Generalen Staf over 1903. (Geschenk van den Directeur van dat Archief). 3. Mr. J. G. C. Joosting, De archieven der elkander vóór 1814 opgevolgde gewestelijke besturen van Drente, Leiden 1909. (Geschenk van den schrijver). 4. De Cameraars-rekeningen van Deventer, deel 7, eerste stuk, 1388—1389, Deventer 1909. (Geschenk van het gemeentebestuur van Deventer). 5. Catalogus van de Provinciale Bibliotheek van Zeeland, deel IV. Middelburg 1909.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 20