Bijlage N. 6 Verzameling van faecaliën. a. Wisseltonnenstelsel. Deze dienst bleef zooals hij in 1908 nieuw geregeld werd en geeft voor zoover dit van een tonnenstelsel gezegd kan worden, geen reden tot klagen. De tonnen blijven goed voldoen; aan de sluiting werd, voor één wagen als proef, een kleine wijziging aan het deksel aangebracht. De eenig- zins als bajonetsluiting werkende veer, springt door het schudden in den wagen nog wel eens los. Be doelde wijziging bestaat daarindat door het aan brengen van een bijzonder soort handel, de veer straf fer kan worden aangezet en de gummiring dus sterker tusschen ton- en dekselrand geknepen wordt. Los springen komt nu niet meer voor, zoodat ook aan de andere tondeksels dergelijke handels zullen worden aangebracht. Zooals reeds eerder gezegd is, worden de tonnen thans eerst gespoeld, daarna gewasschen en dan ge desinfecteerd, zoodat deze werkelijk schoon in de pri vaten geplaats worden. Op 31 December stonden uit: in gemeente gebouwen politie rijks school gestichten woningen, werkplaatsen, enz. Totaal 3267 tonnen. Er werden door verhuizing, vertrek uit de gemeente, 13 tonnen. 7 51 142 64 2990 Bijlage N. 7 enz. ingenomen 472 en geplaatst 553 tonnen, zoodat het aantal uitstaande tonnen met 81 vermeerderd is. b. Beerputten. De pneumatische inrichting tot het ledigen van beer putten bleef goed voldoen. Het aantal putruimingen dat voortdurend vermeerdert, was dit jaar 6S, het rui men van beerputten door de boeren vermindert sterk door het gebruik dezer inrichting. Verzameling van haardasch en vuilnis. In dezen dienst kwam geen verandering; het ophalen is steeds in den voormiddag afgeloopen, zoodat er in den middag geen ophaaldienst plaats heeft, uitgezon derd in de Hoven, waar dit in twee middagen van de week voldoende is. Straatreiniging. In het bezwaar, genoemd in het vorig jaarverslag, ten opzichte van het schoonhouden van voetstraten en gooten, voor zoover dit, volgens politic-verorde ning, aan de bewoners is opgedragen, kwam geen verandering hoewel het reinigen door de ingezetenen wel wat meer in verband met de veegdienst geschiedt. Toch komt het nog dikwijls voor, dat een bewoner de goot voor zijn woning niet reinigt, zoodat meer malen een straat, niettegenstaande deze door de ge meentereiniging is schoongemaakt, er slordig en vuil uitziet. Het schoonhouden van de gooten, voor zoover dit door de reiniging moet geschieden (langs singels

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 189