Bijlage 1. 2 laatste termijn in dit jaar moet worden voldaan. Ook de inrichting heeft meer bedragen dan de toegestane 2000, en wel 7209,69. Het Rijk betaalde echter de volle verhoogde subsidie over dit jaar uit, ten bedrage van f 6550. Bij het ontruimen der oude school door de afdeeling meubelmaken en het gereedmaken voor de nieuwe Industrieschool, bleek dat er veel aan het gebouw moest gerepareerd worden, zoowel aan het dak en de goten, als aan de ontruimde kamers, door de meu belmakers in gebruik geweest. De rekening der Vereeniging over het jaar 1909 heeft kunnen sluiten met een voordeelig saldo van 1176,31' 2, maar de laatste termijn van den bouw, nog meerdere uitgaven voor waterleiding enz., maken dat dit saldo weldra zal zijn opgebruikt, en zelfs niet toereikend zal zijn. Infusschen, de school staat er, en is den 3L'n No vember geopend kunnen worden met 48 leerlingen. Deze opening is met zekere plechtigheid kunnen ge schieden, doordat de Minister van Binnenlandsche Zaken Mr. Th. HEEMSKERK, zijne belangstelling heeft willen toonen door zelf de opening bij te wonen. Ook de afgevaardigde, ter Staten Generaal voor Zufphen, F. LlEFTlNCK, en de Inspecteur van het Ambachtsonder- wijs, H. J. DE GROOT, toonden door hunne tegenwoor digheid hoezeer zij het streven van de Vereeniging en van den Raad, om in Zutplien een goede Ambachts school te stichten op prijs stelden, en daarvoor hunne medewerking hadden verleend. Aan den gcachten af gevaardigde F. Lieftinck is het toch te danken, dat Bijlage I. 3 op de begrooting van Binnenlandsche Zaken voor 1909 de aangevraagde subsidie was gekomen en de school nog in datzelfde jaar kon gebouwd en geopend worden. Ook waren tegenwoordig de leden van den Raad van Zutphen, een drietal Burgemeesters van om liggende gemeenten en leden van de Provinciale Staten van Gelderland voor het district Zutphen. In den zomer had het bestuur der Vereeniging op roepingen gedaan voor directeur en leeraren voor de te openen Ambachtsschool. Tal van sollicitanten heb ben zich aangemeld, waaronder velen, die reeds aan andere ambachtsscholen waren verbonden, en het is een zeer moeilijke keus geweest, waarvoor het bestuur stond, om uit de vele goede sollicitanten met goede getuigschriften, de beste te kiezen. Het bestuur is overtuigd, dat het in de keuze van den directeur en van de leeraren zeer gelukkig is geweest, en dat het met vertrouwen aan hun de taak der opleiding van de jongens in het meubelvak, het timmeren, het smeden en het schilderen alsmede in lager onderwijs kan toe vertrouwen. Het bestuur moet nog dankbaar melding maken van den uitslag zijner oproeping om steun voor den bouw bij velen van de ingezetenen in Zutphen en aan de buiten gemeentengroote en kleine giften kwamen in, ook het getal der leden van de Vereeniging is ge stegen, al bedraagt het nog niet duizend, zooals de Voorzitter in de Algemeene Vergadering van 15 Mei 1908 voorspelde. De oude school in het Martinetshuis, thans Indus trieschool voor meisjes, is geheel opgeknapt en gaat

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 148