Bijlage D. 12 3 mannelijke studeeren aan de H. L. T. en B. S., 2 Veeartsenij school, 2 voor O. I. Ambtenaar, 2 Arts, 1 is geplaatst aan het Koninklijk Instituut voor de Marine te Wil lemsoord, 1 studeert voor ambtenaar bij de Heidemaatschappij, 1 examen adspirant- landmeter en voor Acte L. O., 1 Acte L. O., 1 Surnumerair bij de Posterijen, 2 nog niet bepaald. Verorde- De verordening op het Middelbaar On- ningen. <jerwjjs jn de Gemeente Zutphen (Gem. blad no. 184) en de Verordening, regelende de bezoldiging van de leeraren aan de Hoogere Burgerschool te Zutphen (Gem. blad no. 150) bleven ongewijzigd. In die op de heffing en invordering van het schoolgeld aan de Inrichtingen voor Middelbaar Onderwijs te Zutphen werd eene bepaling opgenomen, waardoor het mogelijk werd ook leerlingen tegen verlaagd schoolgeld toe te laten. Programma. In het programma werden eenige kleine wijzigingen aangebracht: Er werd 1 uur scheikunde van de 3<l0 Bijlage D. 13 naar de 4f'« klasse overgebracht en in ver band hiermede 1 uur Handteekenen uit de 4^0 naar de 3lc klasse. Het aantal uren Rechtlijnig teekenen in de 5(1° klasse werd van 2 op 1 gebracht, zoodat het totale aantal uren in dit vak tot 5 werd teruggebracht. Gebouw. De gewone herstellingen hadden geregeld plaats; de electrische schelinrichting uit de verschillende lokalen werd aangebracht en voldeed in eene lang gevoelde behoefte. Op de Gemeentcbegrooting voor 1910 zijn be langrijke bedragen uitgetrokken voor ver betering van den toestand in het scheikunde lokaal en van dien der privaten en urinoirs op de wijze als in het vorige verslag was aangewezen. De toestand van het natuur- kunde-lokaal bleef onveranderd; verbetering hierin hangt echter samen met eventueele uitbreidingsplannen. De ruimte in het les lokaal voor Plant- en dierkunde is zeer be krompen thans nu de verzameling leermid delen voor het aardrijkskundig onderwijs geleidelijk wordt uitgebreid, doet zich de behoefte aan een afzonderlijk leslokaal voor dit vak meer en meer gevoelen. v> Ook in het afgeloopen jaar werd weder veel hinder van het straatrumoer in de Wa terstraat ondervonden de Commissie blijft er daarom op aandringen, dat in dezen toe stand zoo spoedig mogelijk afdoende ver betering worde gebracht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 119